Українська література - шкільні твори - 2021

Мій улюблений герой з оповідання Панаса Мирного «Морозенко»

Всі публікації щодо:
Мирний Панас

Моїм улюбленим героєм є Пилипко, головний герой оповідання «Морозенко», яке створив такий видатний українськийписьменник, як Панас Мирний.


Пилипко сподобався мені з перших рядків оповідання за йогоставлення до матері. Він був чутливий, добрий, ніжний хлопець, який розумівстраждання та турботи своєї матері, намагався її заспокоїти. Сама Катря кажепро свого сина, що він надто вразливий до чужого горя, а до сліз матері йказати нічого. Він на що хоч піде, аби його мати не плакала. Заради матері вініде вночі до дядька. Не подивився Пилипко ні на страшенний холод, ні на те, щобула ніч, ні на Морозенка, яким мати стращала його. Ідучи по заметеній снігомдорозі й змагаючись з крижаним вітром, він уявляв собі, як вранці, коли йогомати прокинеться, побачить на столі їжу, то надзвичайно зрадіє. Ця думкаштовхала його вперед, доки він не заблукав у лісі і не замерз. ЧутливеПилипкове серце, його природна доброта, любов та співчуття до матері викликаютьвелику повагу і захоплення. Мені дуже сподобався Пилипко і було страшенно жаль, коли він загинув.

II варіант

Пилипко — головний герой оповіданняПанаса Мирного. З перших же сторінок твору стає зрозуміло, що він дуже любитьсвою матір, шанує її, підтримує.

Родина Пилипка бідна. І хлопчик, ійого мати ходять у драному, полатаному одязі, і того в них обмаль. Топитинічим, і в хаті так холодно, що на стінах та вікнах повиступав іній. Всіприпаси закінчилися: з останнього борошна спекли «сяку-таку перепечайку», зварили борщ — і навіть солі не лишилося.

Засмучена Катря усвідомлює, що в хатіпусто і так їй стає гірко, що сльози самі ллються з очей. Пилипко близько досерця сприймає материні переживання, втішає її, цілує і каже, що піде завтрадо хрещеного батька посипати, бо Новий рік на дворі. Він сповнений рішучості іцілеспрямованості, його не лякає ні далека дорога через ліс, ні намети снігу іхолод, ні розповіді Катрі про страшного дідугана Морозенка.

Рано-вранці Пилипко потайкивибирається з дому і вирушає до сусіднього села. Він мріє про те, як зподарунками повернеться додому, поки мати ще не прокинулась, залишить їх настолі, а сам удасть, що нікуди не ходив. А потім буде спостерігати, як радієКатря, і веселитися разом з нею.

Всі зусилля прикладає хлопчик, щобпройти через зимовий ліс. Але сили потроху залишають його і він сідає нагалявині перепочити. На жаль, Пилипко не знає, що він заблукав, що не можнадовго залишатися нерухомим, бо є загроза замерзнути, тому ця історія закінчуєтьсятрагічно.

Я вважаю, що Пилипко — гарнийхлопчик, чуйний, сміливий, щирий, рішучий, Тому дуже прикро, що оповідання маєтакий сумний епілог.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.