Українська література - шкільні твори - 2021

З лиця води не пити (В. Винниченко «Федько-халамидник»)

Всі публікації щодо:
Винниченко Володимир

1. Два товариші. (Неможливо залишитись байдужими до долі маленького Федь- ка. Два хлопчики такі різні. Толя — чистенький, охайний, ввічливий, завжди слухається батьків. І розбишака Федько — бешкетник, задерун, від якого завжди батьки мають неприємні сюрпризи.)

2. Яка людина, такі і вчинки. (Хлопчики відрізняються не тільки зовні. Внутрішньо це два протилежні полюси — добро і зло, відданість і зрада, чесність і брехня. Толя настільки ж, наскільки чистенький і благовидий зовні, брудний, брехливий, зрадливий у душі. Звинуватити халамидника просто — це ж тільки розбишака може таке зробити. І отримати покарання за те, чого не робив, мовчки зносити огидну брехню, не видавши товариша, міг лише розбишака Федько.)

3. Справжній товариш. (Федько виявився справжнім товаришем, чесним, спроможним витримати тортури за свого друга. І отримав смерть за те, що врятував Толю. Жорстокого, підлабузного нікчему. Чи варто віддати життя за такого «друга»?)На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.