Творчі роботи наших відвідувачів
ЛЕСЯ УКРАЇНКА
ПОЕТ – ГОЛОВНИЙ ГЕРОЙ „ДАВНЬОЇ КАЗКИ” ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Поему „Давня казка” Леся Українка написала в 1893 році. Основною темою твору є утвердження ролі поета й поезії в суспільному житті.

Яким же постає в творчій уяві славнозвісної письменниці провідник народних прагнень, талановитий провісник майбуття?

Зовнішність головного героя твору звичайнісінька :

На обличчі у поета

Не цвіла урода гожа.

Хоч не був він теж поганий, -

От собі – людина божа!

Таким чином авторка підкреслює,що талановита людина зовнішньо може й не відрізнятися від інших. Значить, сккарби духовності слід шукати у вчинках. Поезії співця приносили справжнє задоволення людям. Бо допомагали у радощах і горі, „розходилися по світу стоголосою луною”.

Зростання почуття громадського обов’язку поета відбувалося поступово. Спочатку. В юності, в його віршах панував опис краси природи, чистих почуттів дружби і кохання. На крилах думки поет часто линув у „світи таємні надхмарні”. Але пізніше, приглядаючись до людського лиха й перенісши фізичні страждання, намагався зброєю сміху знищувати кривду.

Поет володів даром впливати словом на думки й почуття інших людей. Спочатку він служив графові. Завоювавши для нього віршами серце красуні та здобувши славу у походах. Але пізніше співець зробив вибір, спрямував гостре слово на боротьбу за свободу народу. Поступово його поезія набуває сатиричного спрямування. Нарешті постає питання :

... Чи блакитна кров проллється,

Як пробити пану груди ?

Поет перетворюється у лицаря духу, захисника трудящих, що ставало досить небезпечним для графа, який запропонував співцеві безбідне життя та славу. Деспот одержав таку відповідь :

Не поет, хто забуває

Про страшні народні рани,

Щоб собі на вільні руки.

Золоті надіть кайдани!

Змалювавши образ незламного борця за народну справу, Леся Українка утверджує незаперечну думку : митець повинен спрямувати свій талант на служіння людям. До речі, в образі поета ми пізнаємо незламну постать дочки Прометея.

Петров ОлександрНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.