Всі публікації щодо:
Українка Леся

Українська література підготовка до ЗНО

Реалізм „Лісової пісні” - Леся Українка - ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС кінця XIX — початку XX сторіччя

М. Рильський назвав „Лісову пісню” діамантовим вінцем Лесі Українки.

Крізь усе життя пронесла поетеса любов до народної творчості. Ремарки до „Лісової пісні” — це справжня поезія в прозі, надзвичайно точні, стислі і разом із тим поетичні замальовки поліських пейзажів. У цьому виявилося, зокрема, новаторство Лесиної драматургії. „Лісова пісня” нібито переливається різноманітними барвами, які відбивають розмаїття кольорів у різні пори року.

Разом із тим письменниця виявила неабияке знання побуту і звичаїв поліського села.

Майстерно виписані сцени сварки жінок нагадують нам епізоди творів кращих наших побутописців — Нечуя-Левицькрго, Кропивницького.

Написати „Лісову пісню” Лесю Українку спонукала туга за рідним краєм. Появу драматичної поеми зумовила також внутрішня потреба поетеси висловити протест проти гнітючої атмосфери, яка панувала в той час у літературних колах. „Такий твір мусив з’явитися, його чекало життя, його вимагала література” , — писала сама авторка,

У п’єсі опоетизовано красу людських взаємин, потяг до щастя, непередбачену силу великого кохання. Неабияке місце у творі посідає проблема мистецтва. Мистецтво — це те, що облагороджує людину, дає їй душу, наближає до природи.

Загадковий світ Лесиного шедевра і досі вабить нас незвіданими глибинами поетичної думки.


ЦЕ ЦІКАВО

Вперше „Лісову пісню” поставив Державний український драматичний театр (нині Дніпропетровський драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка) в революційні дні 1918 року. Відтоді драма-феєрія з незмінним успіхом йшла майже в усіх театрах України. „Лісова пісня” — новий драматургічний жанр, створений ЛесеюУкраїнкою: це проблемна філософська драматична поема.