Всі публікації щодо:
Українка Леся

Українська література підготовка до ЗНО

Особливості творчого методу Лесі Українки - Леся Українка - ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС кінця XIX — початку XX сторіччя

Особливістю творчого методу, використаного в драмі „Бояриня”, є поєднання романтизму з реалізмом. Сюжет цього драматичного твору складають не реальні, а вигадані ситуації. Так само діють у ній вигадані герої, які, однак, відтворюють загальні риси історично-побутового тла Росії та України другої половини XVII століття. Події, що відбуваються у поемі, відображають реальне тогочасне життя в обох країнах.

Прикладом романтичної ситуації є те, що Оксана тяжко захворіла з туги за рідним краєм, а Степан, її чоловік, сподіваючись на царську ласку, вірить, що цар дозволить йому повезти дружину в Україну.

Прикладом романтичного образу можна вважати образ України. Для обох героїв Україна — „це веселий світ” з дівочим співом по гаях, край, де сонце встає, а не заходить, де шануються воля і людська гідність, де поважають батьків, добре слово, жіночу й подружню вірнідть.

За приклад застосування творчих засобів реалізму править точне зображення звичаїв та побуту в Україні й Росії тих часів.

Надзвичайної виразності дії надає використання народних пісень в епізоді, де зображено смертельну тугу героїні за рідним краєм („Ой, як було хорошенько, як рід з родом п’є...”, „Небійся, матусю, не бійся, в червоні чобітки обуйся”).

Отже, у драматичній поемі Лесі Українки „Бояриня” обидва методи тісно переплітаються між собою, що визначає своєрідність і неповторність творчого почерку письменниці.