Всі публікації щодо:
Довженко Олександр

Українська література підготовка до ЗНО

Значення творчості - Олександр Петрович Довженко - ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС 40-50-х років ХХ століття

За своє творче життя О. Довженко поставив 14 ігрових і документальних фільмів, написав 15 літературних сценаріїв і кіноповістей, дві п’єси, автобіографічну повість, понад 20 оповідань і новел, ряд публіцистичних статей і теоретичних праць, присвячених питанням кіномистецтва.

На всесвітній виставці в Брюсселі в 1958 р. 117 відомих кінознавців і кінокритиків із 20 країн назвали „Землю” О. Довженка — одним із 12 найкращих фільмів усіх часів і народів.

Довженка називали поетом і водночас політиком кіно. Митця порівнювали з Гомером, Шекспіром, Рабле, Гофманом, Бальзаком, Бетховеном, Брехтом. А сам митець казав, що свої картини „писав з гарячою любов’ю, щиро. Вони складали найголовніший смисл мого життя”.

Його кінопоеми „Звенигора” (1928 р.) та „Арсенал” (1929 p.), кіноповість „Земля” (1930 р.) були визнані світовою кінокритикою шедеврами світового кінематографа, а Довженко — першим поетом кіно. Низку кіноповістей О. Довженка було екранізовано після його смерті: „Повість полум’яних літ” (1944 р., 1961 p.), „Поема про море” (1956 p., 1958 p.), „Зачарована Десна” (1956 p., 1957 p.).

Витоки творчості О. П. Довженка — в Україні. Вона давала йому силу і творчу наснагу. Віддана й щира любов до своєї землі, своєї батьківщини, свого роду й народу, добре, чуйне, мудре ставлення до всього живого — ось ті орієнтири, що пояснюють невмирущість його творчості: „Любіть землю! Любіть працю на землі, бо без цього не буде щастя нам і дітям нашим ні на якій планеті”. Звернення до простих і святих понять, чесне й проникливе осмислення їх роблять автора філософом, володарем душ, людиною, що стоїть над простором і часом і уособлює собою радощі й болі свого народу.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.