Українська література. Довідник, тестові завдання. Повний повторювальний курс, підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації - Куриліна О.В. 2020

Вірш Різдво
Богдан-Ігор Антонич (1909 - 1937)
Література ХХ століття

Всі публікації щодо:
Антонич Богдан-Ігор

Входить до збірки “Три перстені” (1934). Його поклав на музику кобзар Василь Жданкін, і вірш “Різдво” став колядкою “Народився Бог на санях”.

Поезія “Різдво” - своєрідне імітування молитовної лірики, переспів біблійних псалмів. Водночас у творі знаходимо образи з народних пісень та колядок гуцулів, лемків, які різдвяні події переносили зі Святої Землі до Карпат, а таїнство пародження Ісуса Христа відбувається не у Вифлеємі, а “на санях в лемківскім містечку Дуклі”. Так Богдан-Ігор Антонин ніби створює відчуття особистої причетності до події світого значення, близькості до Сина Божого, єдності зі Спасителем. У поезії присутній і символічний образ місяця, який, за словами М.Ільницького, є чи не найголовнішим світилом поетичної філософії Антонина: “В українській літературі важко знайти ще поета, так задивленого в нічне небо, як Богдан-Ігор Антонин”. Народився Бог на санях в лемківськім містечку Дуклі.

Прийшли лемки у крисанях і принесли місяць круглий.

Ніч у сніговій завії крутиться довкола стріх.

У долоні у Марії місяць - золотий горіх.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.