Всі публікації щодо:
Давня українська література
Оригінальна світська література

Природа та ii роль у „Словi о полку Iгоревiм“

I. Автор „Слова о полку Iгоревiм“ уважний спостерiгач природи.II. Руська природа в „Словi...“ як дiйова особа.

1. Глибоке знання автором „Слова...“ степовоi природи (опис берегiв Дiнця як „срiбних“; Iгор хвалить Дiнець, що той „сторожив“ його, коли вiн ховався в заростях рiки, й чутливi гоголi й чайки попереджали про наближення людей).

2. Надiлення природи людськими якостями (природа спiвчуває руським, попереджає iх про небезпеку, коли Iгор рушив у похiд свiтло сонця померкло; допомагає Iгоревi в його втечi з полону звернення Ярославни до природи по допомогу; природа озивається на поразку руських: трава никне, дерева вiд горя схиляються до землi).3. Стирання межi мiж природою i людиною (порiвняння людей з птахами, звiрами: iз турами, соколами, вороном, зозулею; Iгор вступає в розмову з Дiнцем i отримує вiд

нього помiч; Ярославна шукає помочi у вiтру, сонця, Днiпра).4. Введення в дiю „Слова...“ величезних географiчних просторiв (половецький степ,“синє море“, рiки: Дон, Волга, Днiпро, Донець, Дунай, Рось, Сула, Немига; мiста Корсунь, Тмутаракань, Киiв, Полоцьк, Чернiгiв, Курськ, Бєлгород та iншi уся руська земля).

5. Злиття природи з дiями людей, дiйова активнiсть природи (перед битвою з половцями кривавi зорi свiтло повiдають; чорнi хмари з моря йдуть; земля гуде, рiки мутно течуть, прах понад полями несеться; пiсля поразки руських широкий сум iде по Русi).

III. Жива картина давнього половецького степу у змiстi „Слова...“ яскраве свiдчення того, що „Слово...“ написане очевидцем.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.