Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014


Іван Липа (1865-1923)
Нова українська література (кінець XVIII - XIX століття)

Всі публікації щодо:
Липа Іван

Іван Липа - політичний діяч, лікар, письменник, член Братства тарасівців. Народився в Криму, навчався в Харківському університеті. За участь в організації Братства тарасівців був ув’язнений, а потім - виключений з університету й освіту завершував у Казані. Мешкаючи на Одещині, працював лікарем, побудував лікарню для незаможних, брав участь у роботі товариства «Просвіта», видавав альманах «Багаття», брав участь у виданні журналів «Основа», «Степ», «Українське слово». Пише повісті, притчі (збірка «Тринадцять притч»), У буремні роки Української революції працює в уряді УНР, бере участь у розробленні проекту Конституції України, опікується створенням автокефальної церкви.

1919 року Іван Липа виїжджає в Галичину, працює лікарем поблизу Львова, продовжує писати прозові твори. Помер і похований у Винниках біля Львова.

Поміркуймо з науковцями

Іван Липа залишив невелику творчу спадщину, але кожен з його творів надзвичайно оригінальний, яскравий, самобутній. Він писав притчі «для тих, хто сам кермує власним життям».

О. МіщенкоНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.