Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014

«Близнята»
Іван Липа (1865-1923)
Нова українська література (кінець XVIII - XIX століття)

Всі публікації щодо:
Липа Іван

За жанром - казка-притча. Герої твору - два брати-близнюки, яких Доля наділила даром допомагати іншим: «Доля вклала в душу одного хлопчика розуміння людських пристрастей і подарувала йому три яблучка: одне скляне, друге золоте, а трете цілком звичайне, таке, як ще в раю росло.

Другому синові доля вклала в душу глибоку допитливість і подарувала йому маленьку земну кулю з горами, морями і блакитним небом, засіяним зорями».

Перший брат ненастанно звеселяв і розважав мешканців своєї країни, побудував чудернацькі палати, де кожен міг знайти собі втіху й розвагу. А тим часом сусідній цар захопив їхню країну та зробив усіх рабами, бо «насолоджуючись власним життям, вони зовсім перестали думати і дбати про свою державу».

Другий брат був допитливим і мандрував світом, аби про все дізнатися. Навчився великої мудрості, повернувся додому. За допомогою чарівних речей він допоміг власному народові прозріти та повстати проти царя-загарбника. Але й тут на заваді стали лінощі, веселощі, мрійливість людей. Ось тоді й заговорила до нього Земля, подарована Долею: «Побував ти у всіх країнах і пізнав усі народи. То чи щастя людей у мізерних забавах і пристрасних задоволеннях? Встань, збуди своє військо, бо вороги, що засіли у фортеці, знову готуються, щоб накласти кайдани на цілу країну». Прокинувся мудрий брат, пробудив свій народ, і визволили вони свою країну.

Повчальний зміст притчі - пробудження народу від сплячки, визволення від поневолювачів, позбавлення внутрішніх вад, що заважають поступу.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.