Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014

«У невідому путь»
Іван Липа (1865-1923)
Нова українська література (кінець XVIII - XIX століття)

Всі публікації щодо:
Липа Іван

Притча Івана Липи «У невідому путь» - про пізнання непізнаного, рух до недосяжної мети. Черепаха вирушає в путь, котра вартуватиме їй цілого життя. Вона вагається, шкодує за минулим, але вперто йде вперед. Та пройдений шлях не гарантує досягнення мети, винагородою цієї подорожі може бути лише пізнання.

Ідея притчі дуже глибока. Той, хто прагне до високої мети, - іде в «невідому путь». І нехай не сподівається, що цілком досягне бажаного результату протягом свого короткого віку. Саме життя кожної окремої людини - то лише нескінченне змагання на шляху до вищого, недосяжного.

Поміркуймо з науковцями

Іван Липа понад усе цінував людину, а відтак сповідував принцип практичного ідеалізму: прагнув, щоб його твори ставали «школою для душ», допомагали людям піднятися над щоденною метушнею, над собою до чогось вищого, духовного, творчого. Кожен Липин рядок промовляє: людино, ти створена вільною, гідна «сама керувати власним життям». Але для цього маєш бути смілива в боротьбі зі злом, уперта в доланні труднощів, терпляча в чеканні перемоги, готова до випробувань і творчої праці заради ближнього, заради світу.

В. Пахаренко