Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014

«Червона рута»
Ліричні пісні літературного походження
Усна народна творчість

Всі публікації щодо:
Івасюк Володимир

Цей твір - вершина модерної української пісенної творчості. Його автор - визначний композитор і поет Володимир Івасюк (1949-1979), який вивів українську пісню на обрії сучасності, майстерно поєднав фольклорні традиції та естрадне звучання. Його пісні стали надзвичайним явищем, гордістю нації, тому й творчість Івасюка дуже не влаштовувала радянський режим, тому і смерть поета лишається не поясненою досі.

Поміркуймо з науковцями

Володимир Івасюк в українській культурі останньої чверті XX століття продовжує ідейний і мистецький зв’язок кількох поколінь української інтелігенції. Своєю працею він разом з іншими перетворював велику народну традицію в модальність української модерної культури.

З. Зайцева

Центральний образ пісні «Червона рута» - загадкова квітка (ботаніки сперечаються, що це за рослина), яка зазвичай цвіте жовтим, а в ніч на Івана Купала стає червоною. Дівчина, котра знайде цей цвіт, зможе причарувати хлопця. Та для ліричного героя вона й так найдорожча і єдина, тому чари тут уже не знадобляться:

Бачу я тебе в снах,

У дібровах зелених,

По забутих стежках

Ти приходиш до мене.

І не треба нести

Мені квітку надії,

Бо давно уже ти

Увійшла в мої мрії.

«Червона рута» - одна з найпопулярніших українських пісень у світі.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.