Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014


Спиридон Черкасенко (1876-1940)
Новітня українська література (ХХ-ХХІ століття)

Всі публікації щодо:
Черкасенко Спиридон

Спиридон Черкасенко народився на Миколаївщині, навчався спочатку у двокласній школі, потім - у Новобузькій учительській семінарії. Почав писати вірші російською, згодом познайомився з яскравими творами українських письменників і перейшов у власній творчості на українську мову. Друкувався в часописах, у своїх поезіях, п’єсах, оповіданнях оспівував красу прадавнього, овіяного легендами й озвученого народними піснями українського степу, улюблених народних героїв-визволителів, людей-трудівників, хліборобів і шахтарів.

Учителя Черкасенка особливо зворушувала і гнітила дитяча недоля. 1912 року виходить його збірка «Маленький горбань» та інші оповідання». «Дітям праці, нужди і горя присвячує цю книжку автор», - такий напис зробив письменник на її сторінці.

Уряд УНР доручив Спиридонові Черкасенку поїхати до Відня, щоби вивчити там видавничу справу і згодом налагодити в Україні. Ця поїздка виявилася дорогою в один кінець. Невдовзі в еміграції він отримав звістку про загибель в боротьбі за українську державність сина Віктора, і змучене серце батька не витримало нових страждань. Помер Черкасенко в Празі, похований поруч з могилою Олександра Олеся.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.