Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014


Павло Загребельний (1924-2009)
Новітня українська література (ХХ-ХХІ століття)

Всі публікації щодо:
Загребельний Павло

Павло Загребельний народився 25 серпня 1924 року на Полтавщині, в селі Солошиному. Ріс сиротою, без матері, ледь вижив у роки Голодомору.

Змалку дуже любив книги і... математику. На філологічний факультет Дніпропетровського університету поступив уже після війни (потрапив на фронт 17-річним юнаком і пройшов муки фашистського полону) через помилку: як згадував письменник, слово «філологія» переклав для себе як «любов до знань», а це навіть ширше, ніж математика! На першому курсі спочатку було розчарування у виборі фаху, але потім (і не без допомоги аспіранта Олеся Гончара) зрозумів, що слово - то цілий світ.

Далі була праця у редакціях (журнал «Вітчизна», газета «Літературна Україна»), робота секретарем правління Спілки письменників України.

Перу П. Загребельного належать близько трьох десятків романів, а також збірки оповідань, повісті, критичні статті й нариси, кілька п’єс і кіносценаріїв, зокрема до фільму «Ярослав Мудрий». Романи «Смерть у Києві» та «Первоміст» відзначені Шевченківською премією (1974), а «Розгін» - Державною премією СРСР (1980). У 2004 році письменник був нагороджений званням Героя України.

Помер Павло Загребельний 3 лютого 2009 року в Києві.