Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014


Іван Малкович (народився 1961)
Новітня українська література (ХХ-ХХІ століття)

Всі публікації щодо:
Малкович Іван

Іван Малкович, український поет і видавець, власник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», народився в селі Нижній Березів Косівського району Івано-Франківської області.

Його життя так схоже на долі багатьох його сучасників: навчання у середній школі, пізніше - у музичному училищі.

Щодо поезії, письменник згадує: «Я почав писати вірші з восьми років.

І вже в школі усі вважали, що я буду поетом, хоча я мріяв бути шофером. Дитинство моє було дуже-дуже поетичне. Наприклад, Різдво, колядки, адже вони в Карпатах особливі, а надто, коли їх забороняли - це ж дуже солодко». Усвідомивши з роками потяг до слова, Малкович стає студентом філологічного факультету Київського державного університету ім. Т. Шевченка.

На початку літературного шляху молодого поета благословив Дмитро Пав- личко, написавши вступне слово до його першої публікації в «Літературній Україні». Поетична муза була прихильною до Малковича: у 1981 році він став переможцем поетичного турніру на Всеукраїнському творчому семінарі в Ірпені, а вже в 1984 році побачила світ перша поетична збірка «Білий камінь». У видавничій рецензії на цю збірку Ліна Костенко назвала автора «найніжнішою скрипкою України».

Отримавши диплом філолога-україніста, Іван Малкович працює кілька місяців за фахом - шкільним учителем української мови та літератури. Проте знову йде за покликанням - працює редактором у різних видавництвах: «Веселка», «Молодь», «Соняшник», а також головним редактором дитячих програм студії «Укртелефільм». Його приймають у члени Спілки письменників СРСР. 1988 року - виходить друга поетична збірка «Ключ», 1992 року - ще одна збірка - «Вірші», а 1997 року побачила світ четверта книга поета «Із янголом на плечі». 2010 року вийшла книжка вибраного І. Малковича (вибрані вірші, переклади, есеї, інтерв’ю) «Все поруч», яка стала одним із переможців книжкового конкурсу Форуму видавців у Львові - 2010. І. Малкович є автором-упорядником понад 30 книжок для дітей. Вірші поета перекладено англійською, німецькою, італійською, російською, польською, литовською, грузинською та іншими мовами.

З 1992 року І. Малкович стає власником і директором приватного (на початках виключно дитячого) видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», і вже через кілька років Форум видавців у Львові визнав його найкращим директором видавництва в Україні. Поет стає кавалером міжнародного Ордену усмішки, а в 2004, 2008 та 2009 роках його ім’я включено до «Топ-100 найвпливовіших людей України» щорічного рейтингу журналу «Кореспондент».