Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014


Оксана Сенатович (1941-1997)
Новітня українська література (ХХ-ХХІ століття)

Всі публікації щодо:
Сенатович Оксана

Оксана Сенатович - дитяча поетка, прозаїк, перекладач, народилася в Бережанах Тернопільської області, у сім’ї сільських учителів. Писати почала ще в шкільні роки. Навчалася на механіко-технологічному факультеті Львівського політехнічного інституту. Відвідувала літературну студію, яка діяла при інституті.

Мешкала у Львові, працювала інженером на заводі, в науково-дослідному інституті легкої промисловості.

1968 року вийшла друком перша поетична книжка Оксани Сенатович - «Стебло». Згодом - «Діапазон весни», «Голубий голос», «Чоловік з трояндою».

Перебуваючи на профспілковій роботі в Будинку технічної творчості молоді та юнацтва, почала писати вірші для учнів молодших класів. Так з’явилася її книжка для дітей «Червоні лелеки» (1970). Вірші для дітей поетка друкувала в журналах «Барвінок», «Малятко», календарі «Дванадцять місяців». Широко відомі її книжки для найменших читачів: «Червоні лелеки», «Вісім сотень колобків», «Вчиться Вересень читати», «Сніговик», «Живемо в одному домі», «Шпаки на колесах», «Соловейку, тьох-мажор».

1992 року вона - перший лауреат премії імені Олени Пчілки.

Сенатович переклала книжку сербського поета Й. Йовановича-Змая «Малий велетень» та ін.

Поміркуймо з науковцями

Оригінальний доробок Оксани Сенатович заслужено й об’єктивно належить до золотого фонду української літератури для дітей ... [письменниця] наче добра фея нашої літератури, вміє зачаровувати читачів своїми вишуканими, майстерними й дотепними творами.

І. Лучук