Аналіз художніх творів з української літератури - В. А. Мелешко 2014


Всеволод Нестайко (народився 1930)
Новітня українська література (ХХ-ХХІ століття)

Всі публікації щодо:
Нестайко Всеволод

Найпопулярніший у сучасній Україні дитячий письменник народився в м. Бердичеві на Житомирщині. Тато Всеволода був репресований як січовий стрілець і син греко-католицького священика. 1933 року, рятуючись від голоду, мама з двома дітьми переїздить до Києва.

Дитячі враження від жахів війни, голоду, страху, смерть друга від німецької кулі на очах у хлопчика, важкі переживання безбатченка - усе це підштовхнуло Нестайка почати писати для дітей. «Мені страшенно захотілося повернутися у дитинство - догратися, досміятися. Я почав писати книжки для дітей. І, пам’ятаючи, як я тягнувся до радості, до сміху, до гумору, намагався писати якомога веселіше, цікавіше, якщо можна так сказати - радісніше», - пояснює письменник.

Всеволод Нестайко здобув освіту на філологічному факультеті Київського університету імені Т. Шевченка, працював у редакціях журналів «Дніпро», «Барвінок», видавництвах «Молодь», «Веселка».

Автор численних книг для дітей: «В Країні Сонячних Зайчиків» (трилогія), «Шурка і Шурко», «Одиниця з обманом», «Пригоди Грицька Половинки», «Незвичайні пригоди у лісовій школі», «Чудеса в Гарбузянах», «П’ятірка з хвостиком», «Таємничий голос за спиною», «Чарівні окуляри» та інших.

За повість-казку «Незвичайні пригоди в лісовій школі» удостоєний премії ім. Лесі Українки, а трилогія «Тореадори із Васюківки» внесена до Почесного списку імені Андерсена як один з найвидатніших творів світової літератури для дітей.