СУЧАСНІ ЧАСОПИСИ ТА АЛЬМАНАХИ

Українська література 100 тем

СУЧАСНІ ЧАСОПИСИ ТА АЛЬМАНАХИ

Сучасна літературно-художня періодика включає в себе друковані та електронні журнали, часописи та газети, які містять:

• художні твори різних жанрів;

• літературну критику;

• есеїстику;

• публіцистичні матеріали тощо, пов'язані з культурно-мистецькою тематикою;

• видання, що, окрім літературного, мають культурологічне, мистецьке чи громадсько-політичне спрямування.

√ Сучасна літературна періодика складається з добре відомих авторитетних видань з історією на багато десятиліть, і з нових видань, які щорічно з'являються на книжковому ринку чи у віртуальному інформаційному просторі.

Часопис — друковане періодичне видання у вигляді книжки. Назва будь-якого періодичного видання: газети, журналу тощо. Часто вживається як синонім до слова „журнал”.

Альманах — різновид серіального видання, тривала збірка літературно-художніх і/або науково-популярних творів, об'єднаних за якою-небудь ознакою (тематичною, жанровою, ідейно-художньою тощо).

√ „Дніпро” (виходить з 1927 р.) — щомісячний літературно-художній та громадсько-політичний ілюстрований журнал. Творці часопису шукають здібних письменників і пропагують їх творчість.

√ „Дзвін” — літературно-мистецький і громадсько-політичний часопис, який друкує статті про письменників, критиків, перекладачів, про літературні течії, об'єднання, музеї, періодичні віщання, альманахи тощо.

√ „Київ” — щомісячний літературно-художній та громадсько-політичний збірник, який репрезентує новий (часом несподіваний) погляд на нашу історію та видатних державних постатей.

√ „Сучасність” — часопис незалежної думки, в якому друкуються твори за напрямками: література, наука, мистецтво, суспільне життя. Вважається містком між письменниками материкової України та діаспорою.

√ „Ї” — незалежний культурологічний часопис, один з найкреативніших у багатьох аспектах змісту і формату видання, літературна частина якого заслуговує на особливу увагу серед поціновувачів мистецтва слова.

√ „Всесвіт” — найстаріший український літературний журнал. За 80 років існування він надрукував більше півтисячі романів, тисячі поетичних добірок, повістей і драматургічних творів, тисячі статей.

√ „Критика” — за словами самого видання — „всеукраїнський часопис літературно-критичної думки”. Часопис об'єднав фахових літературознавців, істориків, культурологів, письменників.

√ „Київська Русь” — літературно-критичний часопис з новаторським підходом до впорядкування літературного матеріалу та сучасної поліграфії.

√ „Provocatio: поезія, проза, есеї” — літературно-мистецький журнал-книга.

√ „Потяг'76” (організований Ю. Андруховичем та О. Бойченком) — центральноєвропейський часопис.

√ „Нова проза” — альманах сучасної української літератури. орієнтований на творчість молодих прозаїків, надаючи свої сторінки для їхніх художніх спроб.

√ „Молода нація” — молодіжний політологічний альманах видавництва „Смолоскип”.

√ „ЛітАкцент” — альманах з неупередженим, інколи дискусійним фаховим поглядом на проблеми розвитку сучасної літератури (української та зарубіжної), критичні відгуки на книжкові новинки, а також серією інтерв'ю з популярними письменниками.

√ „Літературна Україна” — найдавніша газета, відома своєю громадянською позицією й відстоюванням національних інтересів, яка гуртує навколо себе національну творчу еліту.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.