Всі публікації щодо письменника:
Антонич Богдан-Ігор

Українська література 100 тем

БОГДАН-ІГОР АНТОНИЧ. РІЗДВО - ЛІТЕРАТУРА кін. XIX ст. - 30-х рр. XX ст.

Богдан-Ігор Васильович Антонич (5 жовтня 1909 р., с. Новиця — 6 липня 1937 р., Львів) — поет і прозаїк, перекладач, літературознавець.

! Лірика Б.-І. Антонича філософська, мотиви космічні, релігійні, прослідковується відгомін лемківського фольклору, зустрічається язичницька символіка.

• Філософський віршРіздво” (1934 р., збірка „Три перстені”; модернізм, течії — символізм, авангардизм, міфологізм) — написаний в пошуках нового погляду на світ, на поезію, в якій відчутне поєднання християнської міфології з традиційними національними фольклорними ідеями й образами.

√ У вірші йдеться про народження Христа, відбувається переосмислення факту його народження як події, що трапляється в кожному населеному пункті; уславлюється народження життя:

„Народився бог на санях / в лемківськім містечку Дуклі. / Прийшли лемки у крисанях / і принесли місяць круглий”.

Образна система: лемки (символ-аналог волхвів), Марія, міфологічні істоти (бог), природа (ніч у хуртовині, місяць — символ батьківщини, золотий горіх — символ-аналог дитяти), предмети і явища (народження, долоні, сани — символ-аналог ясел тощо).

Композиція: 2 чотиривірші, які розповідають про волхвів, що принесли дарунки Христу. Вірш написаний 4-стопним ямбом, із перехресним римуванням.

Художні засоби:

• епітети: „місяць круглий”, „снігова завія”, „золотий горіх”;

• інверсія: „народився бог”, „прийшли лемки”; символи.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.