ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Sleepagotchi

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Історія української літератури: епоха Бароко (XVII-XVIII ст.) - Ігор Ісіченко 2011

Бенедетто Кроче (1866-1952)
Бароко - мистецтво Контрреформації
Історія вивчення епохи бароко

Всі публікації щодо:
Давня українська література

Визначний італійський філософ, мистецтвознавець і літературний критик Бенедетто Кроче (Benedetto Croce) вперше охоплює поняттям Бароко цілість явищ культурного життя епохи. Загалом вплив Кроче на італійську інтеліґенцію пер. пол. XX ст. надзвичайно широкий і різноплановий. Мислитель ще замолоду пережив період захоплення марксистськими ідеями, але перейшов до все більш критичної їх оцінки. В естетиці Кроче виходить із постулату «Мистецтво є чистою інтуїцією», тобто індивідуальною формою пізнання, відмінною від універсального, концептуального пізнання. «Поезію», що складає інтуїтивну частину літературного твору, Кроче рішуче відділяє від «непоезії» - політичних, моральних, релігійних концепцій, що містяться у творі. Критично він ставиться і до «формалізму» Генріха Вельфлина.

У Неаполі Кроче видавав літературно-філософсько-історичний журнал «Critica» (1903-1943), позначений помірною опозицією до фашистського режиму й праволіберальними поглядами редактора. Там друкувався цикл його статей «Література нової Італії». Кроче боровся проти авангардизму й націоналістичних міфів, що поширилися в Італії за часів Муссоліні, проти клерикалізму в культурі. Настрої, що запанували в Європі після Першої світової війни, він визначав як «хвилю історичного песимізму».

23 Weisbach Werner. Der Barock als Kunst der Gegenreformation. - Berlin: Paul Cassirer, 1921. - 232 p.

24 Weisbach Werner. Die Kunst des Barock in Italien, Frankreich, Deutschland und Spanien. - Berlin: Propyläen Verlag, 1924. - 532 p.

25 Weisbach Werner. Spanish Baroque Art: Three Lectures Delivered at the University of London. - Cambridge, UK: Cambridge University Press, 1941.

Ще в ранньому «Есеї з естетики» (1909) Кроче так визначав бароко: «Отже, бароко являє собою щось на кшталт потворности в мистецтві й тому не має до мистецтва ніякого відношення, навпаки, воно цілком чуже мистецтву, в якого запозичило зовнішність і назву, просякло в його сферу й підмінило його собою. Не підлягаючи закону художньої цілісности, повстаючи проти нього або обходячи його, бароко очевидним чином підлягає іншому закону, а саме закону насолоди, комфорту, капризу, іншими словами, закону утилітарному або гедоністичному, як кому подобається. Тому бароко, як усі різновиди потворности в мистецтві, спирається на практичні потреби, якими б вони не були і як би не сформувалися. Але це завжди - як і в цьому випадку - прагнення насолодитися тим, що подобається всупереч усьому й, насамперед, всупереч самому мистецтву». У своїй книзі «Історія епохи Бароко в Італії»26 (1929) Бенедетто Кроче дав суворо неґативну оцінку бароко як хворобливому явищу в минулому італійської культури.

26 Croce Benedetto. Storia dell’ eta barocca in Italia: Pensiero - Poesia e litteratura - Vita morale. - Bari, 1929.







ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit