Довідник з української літератури

ЗАГОРОВСЬКИЙ ВАСИЛЬ

ЗАГОРОВСЬКИЙ ВАСИЛЬ (р нар. невід. — 1580) — давньоукраїнський письменник.

Був королівським шляхтичем і збирачем податків на Волині, пізніше — брацлавським каштеляном. Брав участь у боротьбі проти татар, 1576 р. потрапив до них у полон і помер в Орді. Автор твору „Духовного заповіту”, що йото можна віднести до жанру історико-мемуарної прози, традиції якої у давньоукраїнській літературі започаткувало відоме „Повчання” Володимира Мономаха. У своєму творі В. Загоровський закликав синів Василя й Максима бути вірними православній вірі та „руській” традиції, та водночас розумів і необхідність новочасної освіти. В „Духовному заповіті” містяться цікаві подробиці з побуту волинської шляхти. В. Загоровський опікувався також громадськими справами: значну частину свого майна пожертвував на будівництво церкви, школи та шпиталю для хворих і немічних.

Літ.: Махновець Л. Є. Давня українська література (XI — XVIII ст.) І І Українські письменники: Біобібліографічний словник. К., 1960; Возняк М. С. Історія української літератури: У 2 кн. К., 1992. Кн 1.

О. ХоменкоНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.