Довідник з української літератури

БАЧИНСЬКИЙ ЮЛІАН

БАЧИНСЬКИЙ ЮЛІАН (1870, Львів — р. см. невід., Соловки) — громадський і політичний діяч, журналіст.

Походив зі священицької родини. Світогляд формувався під впливом польського позитивізму й соціального демократизму. В історію української суспільно-політичної думки ввійшов 1896 р. працею „Ukraina Irredenta” („Незалежна Україна”), в якій із соціал-демократичних позицій проаналізував галицьку дійсність і сформулював висновок про необхідність вибороти соборну й самостійну Україну. Ця резонансна розвідка була прорецензована і схвалена І. Франком. Автор праць „Поділ Галичини” (1897), „Взаємні відносини соціал-демократичних партій, української і польської, в Східній Галичині” (1911), „Більшовицька революція та українці” (1928).

За результатами поїздки до Північної Америки та вивчення емігрантського життя (1905 — 1906) опублікував книжку „Українська імміграція в З'єднаних державах Америки” (1914). З 1918 р. — член Української Національної Ради в Галичині, з 1919 — в складі дипломатичної місії УНР у Вашингтоні. 1929 р. повернувся на батьківщину, працював у видавничому відділі Української Радянської Енциклопедії. 1934 р. заарештований, засланий на Соловки, де й загубився його слід.

В. ПогребенникНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.