Довідник з української літератури

ЯРОШЕВИЦЬКИЙ ІЛАРІОН

ЯРОШЕВИЦЬКИЙ ІЛАРІОН (р. нар. невід. —1704, Київ) — поет і освітній діяч.

По закінченні Київської академії викладав у ній синтаксиму (1700 — 1701) й поетику (1702). Зберігся його курс поетики „Аполлонів кедр”, де містяться й цікаві поетичні твори, зокрема елегія „Купідон, або Крилатий Амур”, написана класичним елегійним дистихом згідно з теорією елегійної поезії, що викладалася в київських поетиках. Характерна тут властива для духовної літератури проповідь аскетизму. Під керівництвом І. Ярошевицького студенти Київської академії склали полономовну декламацію „Про геній святої Катерини” (1704), яку можна віднести до властивих давній українській драматургії міраклів — п'єс із життя святих. Зміст твору запозичено з легенди про святу мученицю Катерину, яка постраждала за віру Христову на початку IV ст.

Літ.: Розов В. Южнорусская школьная драма о св. Екатерине // Изборник киевский, посвященний Т. Д. Флоринскому. К., 1904; Резанов В. Драма українська. К., 1928. Вип. 5; Аполлонова лютня. Київські поети XVII — XVIII ст. К., 1982.

М. ШевчукНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.