Історія літератури - Кінець XIX— початок XX ст. - Книга 2 - О.Д. Гнідан 2006

Біографія: життя, діяльність, творчість
Володимир Винниченко

Всі публікації щодо:
Винниченко Володимир

«Я був сином робітниче селянської родини, я з дитинства на собі самому зазнав гніт, приниження, визиск як соціального, так і національного характеру. Я з юних літ проводив боротьбу з цим віковічним злом нашої нації. Я прийшов до Центральної Ради не від царських «канцелярій»», не від тихих посад, не від спокійного улаштованого життя, а від плугів, майстерень, підпілля, тюрмів, від життя неспокійного, тяжкого, життя солдата підпільної революційної армії»1

В Винниченко

Біографія: життя, діяльність, творчість

Прізвища В. Винниченка не було серед письменників, розстріляних енкаведистами. Його не катували в сталінських таборах, не доводили до самогубства, але написані ним 14 романів, більше 100 оповідань, 23 драматичні твори, публіцистичні статті, щоденникові записи, листи, понад 100 власних картин (портрети, акварелі, пейзажі, натюрморти) були заборонені і тільки через десятки літ пошиються до широкою загалу читачів і дослідників. В одному з листів Є. Чикаленко виділив дві полярно протилежні групи творів Вінниченка. Одна уявлялася йому, «як буває літом у спеку, коли хмара заступить сонне і одна половина степу темна, а друга ясна, ясна»2. Ця антиномія — темінь — світло, добро — зло, щастя — недоля, любов — ненависть — характеризує політичну діяльність Винниченка, його життя і примхливу долю.

1 Винниченко В. Заповіт борцям за визволення — К., 1991 — С. 16

2   Чикаленко Є. Щоденник — Львів, 1931 — С. 244На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.