Завдання відкритої форми - Літературний процес 2-ї половини ХТХ століття. І. Нечуй-Левицький

Українська література XIX століття - Г. П. Калантаєвська - 2016

Завдання відкритої форми - Літературний процес 2-ї половини ХТХ століття. І. Нечуй-Левицький

З'ясуйте, у чому вбачає головні причини матеріальної бідності й духовного занепаду народу герой роману І. Нечуя-Левицького „Хмари” Павло Радюк, де, вважає він, необхідно шукати порятунку для людей:

„Народні маси, тільки що визволені од панщини, темні й непросвітні. Просвічені верстви байдужі до долі рідного краю, позбивані з пантелику, а часом виявляють себе й шкідливими. Історія заплутала ще гірше ту плутанину. Сусідні народи нашкодили нам своїм безглуздим втручанням в наші справи та ще гірше поплутали їх... Це одне і єдине джерело, звідкіль поллється світ на Україну: просвітність та наука. Люди через те недобрі й лиходійні, що не тямлять нічого, не знають про те, що вчиняють. Як тільки в їх буде знання, вони втямлять, що то єсть добро, краса, правда й доброчинок”.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.