Всі публікації щодо:
Коцюбинський Михайло
Усі уроки української літератури 10 клас ІI семестр Профіль — українська філологія - 2018
Михайло Коцюбинський. Загальний огляд життя і творчості. Формування художнього світогляду М. Коцюбинського - від реалізму до модернізму
Мета: ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом письменника; розкрити еволюцію художнього світогляду митця від реалізму до модернізму; розвивати навички самостійної роботи при вивченні біографії письменника, вміння складати конспект прочитаного; виховувати патріотизм, любов до прекрасного, до свого народу.
Теорія літератури: новела.
Обладнання: портрет письменника, книжкова виставка його творів, презентація, художній біографічний кінофільм «Сім'я Коцюбинських».
Тип уроку: знайомство з особою письменника.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
Слово вчителя. Перед вами портрет Михайла Коцюбинського. його колоритний опис зустрічаємо у спогадах відомого співака Михайла Микиші: «Найбільше враження зробили на мене його великі, замріяні, глибоко проникливі очі. Він мав статну, вище середнього зросту фігуру; красивої форми, чисто, до блиску виголену голову, прекрасні вуса, які йому дуже йшли і прикрашували його обличчя. Одягнений був у білий, елегантно пошитий костюм. Взагалі в його постаті, одязі й манерах було стільки простоти, скромності і в той же час відбивалось якесь внутрішнє благородство і привабливість. Рухи його були скупі, жодного зайвого жесту, голос проникливий, прекрасного баритонового тембру, який запам’ятовувався і глибоко западав у серце. Від першої зустрічі з Михайлом Михайловичем у мене залишилось враження про нього як про надзвичайну, розумну, культурну, виховану людину». Ми поговоримо про те, яке ж враження від знайомства з особистістю письменника склалося у вас.
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Робота з таблицею
Заповнення лівої колонки таблиці — «Що я знаю про М. Коцюбинського». Праву заповнимо в кінці уроку.
Що я знаю про М. Коцюбинського |
Що я дізнався (дізналася) нового про М. Коцюбинського на уроці |
2. Перевірка домашнього завдання
IV. СПРИЙНЯТТЯ ТА ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Ознайомлення з біографією письменника. Це може бути лекція учителя, опрацювання статті підручника чи учнівські виступи, презентація, перегляд художнього біографічного кінофільму «Сім’я Коцюбинських».
V. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО
1. Робота з таблицею
Заповнення правої частини таблиці «Що я дізнався (дізналася) нового про М. Коцюбинського на уроці».
2. Тести до біографії М. М. Коцюбинського
1. У якому місті народився майбутній письменник?
А Київ;
Б Львів;
В Вінниця;
Г Чернігів.
2. Ким працював його батько?
А Дрібним урядовцем;
Б військовим;
В продавцем;
Г чиновником.
3. У якому місті батька Михайла Коцюбинського у 1874 році призначили на посаду поліційного наглядача?
А Львів;
Б Барі;
В Вінниця;
Г Черкаси.
4. Після закінчення у 1875 році народної школи вступив до… духовної школи, так званої бурси:
А Вінницької;
Б Київської;
В Шаргородської;
Г Хмельницької;
5. Перший твір, вірш для дітей «Наша хатка», з’явився 1890 року друком у журналі:
А «Дзвінок»;
Б «Студент»;
В «Гудок»;
Г «Час».
6.1891 року М. Коцюбинський склав іспит на народного вчителя і почав учителювати спершу в селі…, потім у селі Лопатинцях.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
Закінчити речення:
✵ Мене схвилювала…
✵ Я зрозумів (зрозуміла)…
✵ Мені вдалося…
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Повторити матеріал за конспектом та підручником.
2. Прочитати новелу «Інтермецо».
3. Завдання творчого характеру. Напишіть есе «Моє враження від знайомства з особистістю М. Коцюбинського».
4. За бажанням. Скласти тести, літературний диктант чи кросворд за біографією М. Коцюбинського.