Всі публікації щодо:
Коцюбинський Михайло
Січовик Ігор
Розробки уроків - Навчання грамоти - Читання 1 клас - ІІ семестр - (за підручником М. С. Вашуленка)
ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКОВИХ ЗНАЧЕНЬ БУКВИ Юю. ЗВУКО-БУКВЕНИЙ АНАЛІЗ СЛІВ. ОПРАЦЮВАННЯ ОПОВІДАННЯ М. КОЦЮБИНСЬКОГО «ДЕСЯТЬ РОБІТНИКІВ». ТА ВІРША І. СІЧОВИКА «РУКИ». - БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ)
Мета: закріпити знання учнів про звукові значення букви Юю; формувати навички читання слів і текстів з цією буквою; розвивати мислення, мовлення, увагу; виховувати любов до праці, повагу до людей праці.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Мовленнєва розминка
Робота над чистомовкою
Би-би-би — на голуб’ятні голуби.
Ді-ді-ді — сиві, білі й руді.
Ись-ись-ись — полетіли вони ввись.
Ів-ів-ів — кличу я голубів.
На-на-на — насипаю їм зерна.
Ють-ють-ють — прилетять і поклюють.
Ні-ні-ні — щиро дякують мені.
2. Гра «Продовж ряд».
Боюся, миюся, стараюся…
Стою, даю, читаю…
3. Робота над мовною загадкою
✵ З «у». — стріли пускають,
А якщо «Ю». — через нього під землю спускаюсь. (Лук — люк)
4. Послухай — посміхнись!
Юля юшку вранці їла.
Юля юшки не любила.
Мама каже: — Ще наллю!
Юля каже: — Не люблю!
Мама Юлю так любила,
Що за неї юшку з’їла.
Г. Чубач
5. Гра-змагання між хлопчиками і дівчатками
— Назвіть чоловічі імена на Ю. (Юрій, Юхим)
— Назвіть жіночі імена на Ю. (Юля, Юстина, Юнія)
6. Робота над загадками
✵ До блузки будь-якої
Її ти одягаєш.
Жінкам вона знайома
І ти її впізнаєш. (Юбка)
✵ Всім обід готує мама,
Ось бере вона петрушку,
Інші додає приправи —
Будем їсти смачну… (юшку).
7. Читання віршів Лесі Українки «Пісенька весняної води». О. Пархоменка «Я матусю дожидаю».
Фізкультхвилинка
III. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (с. 122-123)
1. Опрацювання оповідання М. Коцюбинського «Десять робітників».
1) Читання вчителем тексту «Десять робітників».
— Про яких десятьох робітників ідеться в цій розповіді?
2) Читання тексту учнями (напівголосно, самостійно).
Учитель звертає увагу учнів на те, що оповідання складається із запитань і відповідей, тому треба навчитися читати так, щоб це було схоже на розмову двох людей.
— Що здивувало чоловіка у хаті Одарки?
— Що відповіла Одарка на запитання чоловіка?
3) Читання тексту вголос окремими учнями. Відпрацювання правильної інтонації кожного речення.
Окремі речення учитель пропонує учням прочитати хором.
4) Підготовка до читання за особами.
— Прочитайте ще раз оповідання самостійно і підготуйтеся до читання за особами. Зверніть увагу на те, що тут тільки дві особи — оповідач і Одарка.
5) Читання оповідання за особами.
6) Розповідь за малюнком.
2. Опрацювання вірша І. Січовика «Руки».
1) Читання вірша вчителем.
— Що вміють руки?
2) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша учнями.
— Де працюють руки?
3) Читання вірша учнями «ланцюжком». по рядках.
4) Гра «Читає Незнайко».
Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. учні відшукують речення і читають його без «помилки».
Поливають, носять (косять), миють,
варять, риють (шиють), пришивають (прибирають),
у дворі, в садочку, в школі (домі)…
5) Виразне читання вірша.
6) Складання речень за малюнками.
3. Звуко-буквений аналіз слів вміють, запитую, дивлюсь
ІV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Про яких людей ми читали на уроці?
— Так про кого можна сказати таким прислів’ям: «Де руки й охота, там скора робота». (Про людей працьовитих, охочих до роботи)