Всі публікації щодо:
Коцюбинський Михайло
Розробки уроків - Навчання грамоти - Читання 1 клас - ІІ семестр - (за підручником М. С. Вашуленка)
ОПРАЦЮВАННЯ КАЗКИ М. КОЦЮБИНСЬКОГО «ПРО ДВОХ ЦАПКІВ». - БУКВАРНИЙ ПЕРІОД (ПРОДОВЖЕННЯ)
Мета: ознайомити учнів з казкою М. Коцюбинського; розвивати й удосконалювати техніку читання, логічне мислення, творчі та пізнавальні здібності учнів; виховувати доброту, чемність, поступливість, повагу одне до одного.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Цап до цапа в гості йшов,
Цап дороги не знайшов.
2) Робота над чистомовкою.
Ло-ло-ло — сонечко зійшло.
Рі-рі-рі — тепло надворі.
Ра-ра-ра — весела дітвора.
Ру-ру-ру — грається у гру.
2. Читання тексту «Леся Українка». і вірша Лесі Українки «Вишеньки».
III. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (с. 148)
1. Гра «жук-буквоїд».
— Вставте букви, яких бракує.
Ц. п. к, к. з. чк.
2. Робота над загадкою
✵ З бородою народився,
Та ніколи не голився. (Цап)
— Сьогодні ми прочитаємо казку українського письменника Михайла Коцюбинського «Про двох цапків».
3. Опрацювання казки М. Коцюбинського «Про двох цапків».
1) Прослуховування казки у виконанні вчителя.
— Про кого прослухали казку?
— Коли ви хвилювалися, слухаючи казку?
2) Словникова робота.
— Хоче цапок через річку перебратися, а сам не розуміє, що означає слово перебратися. (Перейти)
— Ступили цапки на кладку, а що воно таке, не знають. (Невеликий місток)
— Кладка вузька, а цапки не розуміють, яка саме. (Неширока)
— Поясніть цапкам, що означає слово заждати? (Зачекати)
3) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.
— Чи сподобалися вам цапки?
— Якими ви їх уявили? (Уперті, невиховані, нерозумні, забіяки… )
4) Читання тексту учнями «ланцюжком».
— Які наміри були у цапків?
— Яка була кладка?
— Чим завершилася зустріч цапків?
5) Робота над ілюстрацією.
— Розгляньте ілюстрацію до казки. Який саме момент на ній зображено?
— До малюнка доберіть речення з казки.
6) Удосконалення техніки читання. Відшукування речень за початком.
— Я читатиму початок, а ви — кінцівку речення.
Така вузенька… (що тільки один може перейти, а двом тісно).
І той хоче… (через річку перебратися, і другий).
Ступили обидва… (цапки на кладку, зійшлись посередині та й ну один одного лобами та рогами бити).
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Яку казку читали на уроці?
— Хто її автор?
— Чого нас навчила ця казка? (Бути поступливим, розумним, не гарячкувати.)