Всі публікації щодо:
Глібов Леонід

ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 3 клас - Конспекти уроків - 2014 рік

Праця годує, а лінь марнує

Матеріал до уроку. Л. Глібов «Коник-стрибунець».

Мета. Удосконалювати вміння учнів розрізняти байку за її ознаками. Розвивати вміння характеризувати дійових осіб, читати в особах. Виховувати почуття відповідальності, працелюбності, вміння приймати правильне рішення.

Обладнання. Портрет Л. Глібова, малюнки коника-стрибунця та мурашки, таблиця «Характеристика героя».

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Перевірка домашнього завдання.

— Що таке байка?

— Хто найчастіше буває героями байки?

— Чиї байки ви читали у 2-му класі?

— Що ви запам'ятали про Глібова?

III. Підготовка до сприймання байки «Коник-стрибунець».

— Герої наступної байки, на відміну від попередньої, з однієї родини. Не комахи. А які не комахи, ви дізнаєтесь із загадок.

✵ Стрибає пружина —

Зелена в неї спина.

З трави на стеблинку,

З гілки на стежинку. (Коник-стрибунець)

✵ Тисяча тисяч бондарів

Роблять хату без дворів. (Мураха)

— Чи доводилося вам бачити цих комах?

— Що вам відомо про коника-стрибунця?

(На дошці — малюнок коника-стрибунця.)

Коник — це комаха, яка може жити в лісі, в полі, в саду, на городі. Мурахи будують мурашник. Вони дуже працелюбні. Коник і Мурашка — дійові особи наступної байки Л. Глібова.

Прочитайте назву байки.

IV. Сприймання нового матеріалу.

1. Читання байки вчителем.

— Послухайте байку, після чого скажіть, які незнайомі слова вам зустрілися.

2. Словникова робота.

Земляк — уродженець однієї з ким-небудь місцевості.

Нéбіж — бідолаха.

Неборáк — бідолаха.

Непереливки — дуже погано.

3. Читання байки учнями.

а) «Ланцюжком»;

б) «буксиром».

4. Аналіз твору.

1) Вибіркове читання.

— Яким був коник? Прочитайте.

— Яким було його життя влітку?

— Як змінилася його поведінка? З чим це пов’язано?

— З яким проханням звернувся Коник до Мурав’я?

— Що відповів Муравей? Чому?

2) Характеристика героїв байки.

Коник Муравей

веселий відповідальний

безвідповідальний працьовитий

ледачий

— Яким був Коник?

— А яким Муравей?

3) Визначення головної думки байки.

— У яких словах виражено головну думку байки?

— Як ви думаєте, кого мав на увазі Л. Глібов, розповідаючи про Коника і Мурав’я?

5. Робота над виразністю.

1) Підготовка до читання в особах.

— Прочитайте благальним тоном наступні рядки.

✵ Дядьку, он зима біліє.

✵ Порятуй, порадь, земляче…

— Прочитайте впевнено рядки — відповіді Мурав’я.

✵ Опізнився, небораче.

✵ А тепер танцюй, небоже, на морозі гопака.

2) Читання в особах.

6. Робота з зошитом (с. 25).

V. Підсумок уроку.

— На кого ви хотіли б бути схожими?