Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Фольклор
Українська література 5 клас - Розробки уроків - 2013 рік
Прислів’я та приказки. Народне уявлення про довколишній світ та його оцінка в прислів’ях і приказках. Краса і мудрість цього жанру усної народної творчості - Урок 2
Мета: закріпити знання учнів про прислів’я та приказки; розвивати інтерес та любов до народної творчості, прищеплювати повагу до спостережливості й гострого розуму своїх предків.
Тип уроку: урок практичного застосування знань, навичок і вмінь.
Засоби навчання: підручник, роздавальний матеріал, проектор, збірки українських прислів’їв та приказок.
Епіграф до уроку:
… Немає мудріших, ніж народ, учителів;
У нього кожне слово — це перлина,
Це праця, це натхнення, це людина.
М. Рильський
Перебіг уроку
I. Організаційний момент.
II. Перевірка домашнього завдання.
III. Актуалізація і корекція опорних знань, навичок і вмінь.
— Побудувати «Дім народної мудрості».
— Назвати види усної народної творчості, які вивчали у 5 класі, по порядку (міфи, легенди, казки, загадки, прислів’я та приказки).
Бесіда.
— Що таке прислів’я, приказка?
— Чим відрізняється прислів’я від приказки?
— Які є правила виразного читання прислів’їв та приказок?
IV. Повідомлення теми, цілей і завдань уроку. Мотивація учіння.
Слово вчителя.
Прислів’я та приказки відображають споконвічну спостережливість і мудрість українського народу, його погляди на світ, суспільне життя, характер і поведінку людей. Недарма їх називають золотими зернами народної мудрості. Наприклад, люди зауважили, що робота, виконана нашвидкуруч, має гірший результат, ніж та, яку виконують старанно, не поспішаючи, і висловили помічене стисло: «Скорий поспіх — людям посміх». Спостерігаючи за природою, переконалися: що кращий урожай, то щедріше прогодуєш себе і родину взимку: «Влітку один день рік годує».
Прославляючи працелюбність, сміливість, скромність, кмітливість, розсудливість, розум, вірність слову, прислів’я засуджують ледачих, пихатих, скупих, брехунів, базік.
Прислів’я та приказки відбивають характерні риси українського народу — почуття гумору, оптимізм, вміння з іронією ставитися до своїх труднощів та негараздів.
Фактично прислів’я та приказки вживалися у найрізноманітніших сферах життя, тому й їхня кількість дуже велика. На сьогоднішній день дослідником, який зібрав й упорядкував найбільшу кількість цих коротких висловів є І. Франко. Він записав 31 091 прислів’я й приказку. Сьогодні ми закріпимо набуті знання про прислів’я та приказки, спробуємо їх практично застосувати.
V. Самостійне виконання учнями завдань.
— З поданих висловів виписати в одну колонку прислів’я, а в іншу — приказки.
1. Спатимеш — не побачиш, як сходить сонце.
2. На дерево дивись, як родить, а на людину — як робить.
3. Стук-грюк, аби з рук.
4. Лінивому все ніколи.
5. Зроби діло — гуляй сміло.
6. Як дбаєш, так і маєш.
7. Косо, криво, аби живо.
8. Не мудруй багато, а працюй завзято.
9. А йому щодня неділя.
10. Хочеш їсти калачі — не сиди на печі.
11. І за холодну воду не береться.
Гра «Перефразуй».
— Перетворити загадки на прислів’я.
1. На вазі не зважиш, на базарі не купиш. (Загадка). — Розум на вазі не зважиш і на базарі не купиш. (Прислів’я).
2. Що вовка годує? (Загадка). — Вовка ноги годують. (Прислів’я).
Робота в групах
«Літературне лото».
Учнів класу об’єднують у групи. Кожній групі пропонують конверт, у якому є нарізані аркуші з частинами прислів’їв. Завдання для груп: відповідно до змісту з ’єднати подані в конвертах частини прислів’їв. Перемагає та група, яка найшвидше і з найменшою кількістю помилок виконала завдання.
Орієнтовний матеріал.
Завдання для 1-ї групи
Прислів’я про Батьківщину, рідний край
1. Де рідний край, там і під ялиною рай.
2. Всюди добре, а дома найліпше.
3. Кожному мила своя сторона.
4. За рідний край — хоч помирай!
5. Без Батьківщини немає людини
6. Без калини немає України.
7. Бережи Вітчизну, як око, і вона тебе завжди берегтиме.
8. Додому і кінь жвавіше біжить.
9. За своїм краєм серце болить.
10. Не бувши на чужині, не оціниш по-справжньому рідної землі.
Завдання для 2-ї групи
Прислів’я про мову
1. Хто мови своєї цурається, хай сам себе стидається.
2. Птицю пізнати по пір’ю, а людину — по мові.
3. Рідна мова — не полова.
4. Добрим словом мур проб’єш.
5. Будь господарем своєму слову.
6. Хто багато обіцяє, той рідко слова дотримує.
7. Слово — не горобець, вилетить — не спіймаєш.
8. Від солодких слів кислиці не посолодшають.
9. Від меча рана загоїться, а від лихого слова — ніколи.
10. Від теплого слова і лід розмерзається.
Завдання для 3-ї групи
Прислів’я про дружбу
1. Друга шукай, а знайдеш — тримай.
2. Друзі пізнаються в біді.
3. Одяг кращий новий, а друг старий.
4. Нових друзів наживай, давніх — не забувай.
5. Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти.
6. Приятелів тьма, а друга нема.
7. Погане товариство й доброго чоловіка зіпсує.
8. Одна головешка і в печі гасне, а дві — і в полі горять
9. Коли помиляєшся, друг сперечається, а недруг підтакує.
10. Щирий козак ззаду не нападає.
Фізкультхвилинка.
Творча лабораторія.
— За асоціативними малюнками скласти прислів’я чи приказку.
1. Кінь, підкова, жаба. (Коня кують, а жаба ногу підставляє).
2. Вовк, ліс, їжа. (Скільки вовка не годуй, все одно в ліс дивиться).
3. Здивований хлопчик, баран, ворота. (Дивиться, як баран на нові ворота).
Гра «Ерудит».
— Назвати якнайбільше прислів’їв та приказок до поданих предметів.
1-ша група. Книжка
1. Книга вчить, як на світі жить.
2. Не на користь книжку читать, коли вершки лише хапать.
3. Ні в казці розказати, ні пером описати.
4. Спробувати пера і чорнила, що в ньому за сила: так перо пише, як муха дише.
2-га група. Перо
1. Не пером пишуть, а умом.
2. Страшне перо не в гусака, а в дурака.
3. Що написано пером, не вивезеш і волом.
4. Папір терпить, перо пише.
5. Перо в суді — як сокира в лісі: всьому господар.
3-тя група. Хліб
1. Зима без снігу — літо без хліба.
2. Хліб та вода — то козацька їда.
3. Голодній кумі — хліб на умі.
4. Хліб та вода — бідного їда.
5. Як у травні дощ надворі, то восени хліб у коморі.
6. На чорній землі білий хліб родить.
Гра «Розпізнай».
1. Яким прислів’ям оцінюють вашу працю, якщо ви швидко й добре відремонтуєте стілець, радіоприймач, тощо? (Діло майстра величає).
2. Яке прислів’я ви загадаєте, якщо довго не могли відгадати загадку, а разом з товаришем зробили це швидко? (Одна голова добре, а дві — краще).
3. Що скаже вчитель тому, хто першим здав самостійну роботу, виконану неправильно? (Поспішиш — людей насмішиш).
4. Якщо ви надмірно усім цікавитесь, втручаєтесь із недоречними запитаннями в розмову старших, що вам можуть сказати? (Багато будеш знати — швидко постарієш).
5. Якщо з вами трапиться біда і вам на допомогу прийдуть друзі, яке прислів’я згадаєте? (Друзі пізнаються в біді).
6. Яке прислів’я допоможе вам відшукати дорогу в незнайомому місті? (Язик до Києва доведе).
— Прослухати казку, знайти в ній максимальну кількість прислів’їв.
Як Ведмедик хату будував
Жив у лісі Ведмедик у старій хатинці, а поруч нього у біленькій, чепурненькій, просторій хаті — сусід Вовчик, що був майстром на всі руки. Захотілося і Ведмедику таку ж. Але самому працювати бажання не було. Думає собі: «Одна голова добре, а дві краще. Треба запросити Вовчика, хай допоможе». Коли ж пояснив сусідові, що хоче звести нову оселю, той погодився.
Встали наступного дня вдосвіта, бо хто рано устає, тому й Бог дає. Почали майструвати.
Вовчик старається, будує, йому, умілому, всяка робота легка. А Ведмедику не так лінь, як не хочеться працювати, а без охоти немає й роботи. Бачить Вовчик, що господар майбутньої хатини робить неохоче, стук-грюк, аби з рук. «Е, — думає, — хто робить, а хто гав ловить. Так діло не піде».
Каже до Ведмедика:
— Не візьмешся за роботу — робота сама не зробиться.
А той і далі робить, як мокре горить.
Розсердився Вовчик, вигукнув до сусіда:
— Як дбаєш, так і матимеш, — кинув сокиру і пішов до своєї господи.
Відтоді Вовчик і Ведмедик у гості один до одного не ходили, а хата так і зосталась недобудованою.
VI. Підсумки. Рефлексія. Оцінювання.
Слово вчителя.
— А зараз повернімось до нашого епіграфа.
— Чи згодні ви зі словами М. Рильського, що «немає мудріших, ніж народ, учителів». Свою думку обґрунтуйте.
— А якої мудрості із прислів’їв та приказок навчилися ви? Чого вони нас вчать?
VII. Домашнє завдання та інструктаж до його виконання.
— Вивчити напам’ять 20 прислів’їв (на вибір).
— Підготуватися до конкурсу на кращого знавця прислів’їв та приказок.