Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Українська література 5 клас: Плани-конспекти уроків - Паращич В. В 2009
Архип Тесленко, оповідання «Школяр»
Всі публікації щодо:
Тесленко Архип
Тема. Архип Тесленко, оповідання «Школяр».
Мета: ознайомити з твором письменника; допомогти учням усвідомити закладені в ньому ідейно-моральні та художні цінності; розвивати навички читання, переказу, аналізу прозових творів малих форм; виховувати почуття милосердя, справедливості; прагнення до навчання.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: портрет письменника, збірки його творів, ілюстрації до них.
Теорія літератури: оповідання, головні та другорядні герої; пестливі слова, порівняння.
ХІД УРОКУ
I. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Повідомлення теми й мети уроку.
II. «ПОЕТИЧНА ХВИЛИНКА»
Варіант учителя.
Дитяча молитва
Пошли нам, Боже, маленьким дітям,
Щастя, здоров’я на довгі літа!
Щоб виростали розумні й сильні,
Душею чисті і серцем вільні!
Щоб нам світила зіронька волі,
Щоб ми не знали лиха ніколи.
(К. Перелісна)
Можливий коментар учня.
Чистими можуть бути, як бачимо, не лише лице, руки, одяг, кімната, а й душа. І ця душевна чистота, мабуть, — найголовніша й найцінніша якість людини. То ж письменниця у вірші передає в поетичних рядках дитяче прагнення й сподівання на щастя в житті, на збереження й розвиток кращих людських рис характеру, чим і приваблює нас вірш.
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання.
а) Розповідь про Архипа Тесленка як письменника і як людину;
б) заслуховування повідомлень про цікаві сторінки життя А. Тесленка, віднайдені учнями самостійно.
ІV. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Виразне читання оповідання А. Тесленка «Школяр».
2. Словникова робота.
Нівроку йому — вислів на запобігання зурочення (рос. «сглаза»);
страх яке — дуже до чогось охоче;
за печінки тягне — дуже хочеться їсти;
деркач — старий стертий віник;
зодів — одяг;
моняти — м’яти, оглядати;
попиці — по обличчю;
піл — дерев’яний настил, що був ліжком;
підбор — частина підошви у взутті;
знайшов конопельок — рослина, з якої робили прядиво, плели мотузки;
потріпувать — лаяти, картати, знущатися;
глушман — глуха людина або така, що недочуває;
цупить — докоряти, ганити, знущатися;
люстричество — електрика, від рос. электричество;
хторокласна — двокласна школа;
цяцькована — вишита;
лампа в голубій будці — лампа під абажуром;
поводир — хлопчик, який водив сліпого жебрака чи кобзаря.
3. Обмін враженнями від оповідання.
Що вразило, запам’яталося найбільше, чому.
4. Евристична бесіда.
— Які почуття викликає головний герой оповідання, другорядні герої?
— Хто є носієм добра, а хто чи що уособлює зло в оповіданні?
— Як автор ставиться до Миколки, що про це свідчить?
5. Колективне складання плану оповідання.
Орієнтовний план.
1. Зовнішність сільського хлопчика Миколки.
2. Прагнення до навчання.
3. Історія зі сніданком.
4. Порване взуття.
5. Сварка між батьками.
6. Несподіваний подарунок учителя.
7. Як батько ходив позичати до сусідів.
8. Мрії батьків про майбутнє сина.
9. У світлиці в учителя.
10. Із школярів — у поводирі старця.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
Завдання від козака Мамая та Олеся Кмітливця.
1. Розгадайте головоломку про долю Миколки, головного герою оповідання А. Тесленка «Школяр».
Ключ. (Необхідно йти за лінією від виділених кружечків. Відповіді. Де тонко, там і рветься. Гіркий світ, а треба жить. Вижене голод на холод.
2. Виберіть із ряду рис характеру людини ті, якими наділений:
а) головний герой оповідання — Миколка;
б) його батько;
в) його матір;
г) учитель.
Сміливий, мужній, боязкий, покірний, ніжний, добрий, співчутливий, милосердний, роздратований, нестриманий, спостережливий, допитливий, люблячий, працьовитий, мрійливий, нетерплячий, щирий, безпосередній, наївний, жорстокий, злостивий, розумний, тактовний.
3. Хто добере найбільше рим до слова «школяр»? (за 2 — 3 хвилини).
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Навчитися виразно читати, переказувати оповідання та окремі його епізоди; аналізувати його; зробити ілюстрації; підготувати «поетичну хвилинку».
VI. ПІДСУМОК