Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Українка Леся
Українська література 6 клас - Розробки уроків - Р. Орищин - 2017 рік
Тиша морська. Життєрадісний погляд дівчини на світ, вільнолюбство, впевненість, розвинена уява. Співець. Значення мистецтва в житті людини
Мета: поглибити знання школярів про поетичну творчість Лесі Українки, проаналізувати програмові твори «Тиша морська». «Співець»; розвивати пам’ять, уяву, логічне мислення, вміння грамотно висловлювати свої думки, спостереження, робити висновки; виховувати любов до природи рідного краю, естетичні смаки, усвідомлене ставлення до мистецтва.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Засоби навчання: підручник, роздавальний матеріал.
Перебіг уроку
I. Організаційний етап.
Психологічна настанова.
— Усміхніться одні одним, подумки побажайте успіхів на весь день. Для того щоб упоратися на уроці із завданнями, будьте старанними і слухняними. Завдання наші такі (можна оформити як девіз уроку):
✵ Не просто слухати, а чути.
✵ Не просто дивитися, а бачити.
✵ Не просто відповідати, а міркувати.
✵ Дружно і плідно працювати.
II. Актуалізація і корекція опорних знань.
Літературна гра «Так - ні».
✵ Леся Українка народилася на Київщині. (Ні)
✵ Михася і Лесю у дитинстві називали спільним ім’ям Мишолосіє. (Так)
✵ Ольга Петрівна Косач творила під псевдонімом Олена Пчілка. (Так)
✵ Батько поетеси за фахом був юристом. (Так)
✵ Мама запропонувала своїй дочці літературне ім’я Українка, що означало «Леся з України». (Так)
✵ Лариса Петрівна знала п’ять мов. (Ні)
✵ Перший вірш поетеси мав назву «Мій шлях». (Ні)
✵ Лесі було тринадцять років, коли вийшов друком її перший вірш «Конвалія». (Так)
✵ Літературній творчості вона присвятила 33 роки. (Так)
✵ У поезії «Як дитиною, бувало…». є рядки: «Я дивилась на малюнках не на гордих переможців…». (Ні)
Гра «Плутанина».
— Розставте рядки з поезій у правильній послідовності. Укажіть назви цих віршів.
Розум мій очарували Таємницею укриті, Тільки дивно, що не принци, |
4 2 1 |
Поезія «Мрії». |
Не вродливі королівни |
3 |
|
До землі прибитий списом, |
3 |
Поезія «Мрії». |
На того, хто розпростертий, Погляд мій спускався нижче, |
2 1 |
|
Говорив: «Убий, не здамся!». |
4 |
|
Я боюся піддаватись, |
2 |
Поезія «Як дитиною, бувало…». |
Плачу я, щоб не сміятись. Безпощадній зброї сміху |
4 1 |
|
І, забувши давню гордість, |
3 |
Поетична хвилинка.
Учні декламують напам’ять вірш «Як дитиною, бувало…».
III. Повідомлення теми, цілей і завдань уроку. Мотивація уміння.
IV. Сприймання й усвідомлення учнями фактичного матеріалу, осмислення зв’язків і залежностей між елементами вивченого матеріалу.
Виразне читання вчителем поезії «Тиша морська».
Бесіда за питаннями.
— Які почуття викликає поезія «Тиша морська».
— Яку пору року описує поетеса? Доведіть думку рядками з тексту.
— Як називають опис природи у літературному творі? Чи є він у вірші «Тиша морська».
— У яку країну авторка вірша хоче поплисти? Чому?
— Яку поезії описано чарівність руху човника по морю, осяяному сонцем?
— Про що свідчить бажання поетеси вирушати в морську подорож?
— Чому героїня твору не боїться труднощів під час мандрівки? Як це її характеризує?
— Які зорові та слухові образи використала Леся Українка у творі?
Творча майстерня.
— У творі змальовується романтична картина морського пейзажу, яка передає думки, почуття ліричної героїні. Стисло опишіть прозовою мовою зміст вірша.
Проблемне завдання.
— Пригадайте, що таке синоніми. Доберіть синоніми до поданих слів.
Гарячий, полудневий, в’ється, шлях, край.
— Спробуйте їх використати у поезії «Тиша морська». Чи змінився зміст твору?
Теоретичний практикум.
— Установіть відповідність.
Варіант 1
1 епітети 2 метафори 3 пестливі слова |
А «колихає море хвилі». «золотим шляхом поплисти». «з весельця щире золото спадає». Б «хвилечка». «стежечка». «човенце». В «ясне сонце». «час гарячий». «злотистої блакиті». |
Варіант 2
1 епітети |
А «віконце». «хмарки». «весельце». |
2 метафори |
Б «вітрила білі». «тихий плескіт». «мале човенце». |
3 пестливі слова |
В «шляхом, що проложило ясне сонце через воду». «в’ється стежечка злотиста». «край вічного проміння». |
Гра «Мажор – мінор».
— Підкресліть у творі рядки, що вказують на радість, піднесення; сум, душевний неспокій.
Паспорт твору.
Автор: |
Леся Українка. |
Назва: |
«Тиша морська». |
Жанр: |
ліричний вірш. |
Тема: |
опис краси моря в період затишшя, протистояння негараздам. |
Ідея: |
возвеличення приємного почуття душевного комфорту, насолоди від гарної погоди на морі. |
Основна думка: |
приємна погода сприятливо впливає на внутрішній стан людини, її настрій. |
Історія |
поетеса часто виїжджала до Криму, де і з’явився цикл віршів «Подорож до |
написання: |
моря». а ще — «Кримські спогади». присвячені братові Михайлу. |
Фізкультхвилинка.
Виразне читання вчителем поезії «Співець».
Бесіда за питаннями.
— Яка пора року і час доби зображені в цьому творі? Обґрунтуйте своє твердження словами й фразами з тексту.
— Які художні засоби передають думки і почуття ліричної героїні?
— Чому поетеса своєму віршеві дала саме таку назву, а не, наприклад, «Соловейко».
Слово вчителя.
У вашому підручнику подано уривок твору. Лише перечитавши вірш повністю, можемо зрозуміти, що в образі солов’я Леся Українка уособила поета-співця, який не має права покидати свій народ у лиху годину. Про це свідчать два останні рядки твору:
Я б не лишила тебе в самотині,
Країно моя!
Техніка «Асоціативна парадигма». («Сонечко»..
Учитель роздає учням картки з намальованим сонечком, у яке вписано слово «соловейко».
— На промінцях запишіть усе, що спадає на думку, коли ви чуєте запропоновану фразу або слово з вірша Лесі Українки «Співець». Переможе той, у кого буде найбільше неповторюваних асоціацій.
Усне малювання.
— Уважно перечитайте вірш. Як ви розумієте описане в ньому? Що ви «побачили». і «почули». які почуття виникли у вас при цьому? Запишіть думки схематично.
V. Узагальнення і систематизація знань.
Метод «Прес».
— Висловіть свою думку щодо прочитаних поезій. («Я вважаю…»..
— Поясніть, чому ви так вважаєте. («Тому що…»..
— Наведіть приклади-аргументи. («Наприклад…»..
— Узагальніть свою думку, підсумуйте. («Отже…»..
VI. Підсумки. Рефлексія. Оцінювання.
Інтерактивна вправа «Незакінчене речення».
— Сьогодні на уроці…
✵ я дізнав(-ла)ся про…
✵ найцікавішим для мене було…
✵ найбільше мене вразило…
— Хочу більше дізнатися про…
VII. Домашнє завдання та інструктаж до його виконання.
— Обов’язкове: підготуватися до виразного читання поезій «Тиша морська». «Співець».
— За бажанням: намалювати ілюстрації та підписати їх словами з поезій.