Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Близнець Віктор
Українська література 6 клас - Розробки уроків - Р. Орищин - 2017 рік
Позакласне читання № 2. Твори сучасних українських письменників про дітей. Віктор Близнець. Звук павутинки
Мета: простежити, як у творі В. Близнеця «Звук павутинки». розкривається дивовижність і краса світу; знаходити в повісті образи (звук павутинки, Ніна, кораблик), що передають різні ідеї, емоції, почуття; розвивати вміння грамотно висловлювати власні думки, почуття, спостереження; зіставляти, робити висновки, доводити особисті міркування; формувати світогляд школярів; виховувати почуття любові до природи, рідного краю, порядність, чемність, доброту.
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.
Засоби навчання: збірка В. Близнеця «Звук павутинки». тестові завдання.
Епіграф до уроку:
Бути вірним обов’язку завжди — велика справа.
Демокрит
Перебіг уроку
І. Організаційний етап.
II. Актуалізація опорних знань.
Експрес-опитування.
— Що ви найбільш цінуєте в людині?
— Чому люди іноді зневажливо ставляться до природи, живих істот?
— Для чого автор у розділі «Ніна». примушує поміркувати над призначенням людини на землі?
— Чим перевіряється справжня дружба? Як це простежується в повісті В. Близнеця «Звук павутинки».
— Що необхідно людині для подолання будь-яких труднощів, з якими вона стикається?
III. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
IV. Вивчення нового матеріалу.
Аналіз розділу «Все відпливає».
Виразне читання та переказування окремих уривків розділу.
Тема: зображення смерті Адама, розлучення Ніни і Льоньки на початку осені.
Ідея: возвеличення безкорисливої дружби, взаєморозуміння, поваги між людьми; засудження жорстокості, егоїзму (Глипа).
Основна думка: з плином часу все в житті людини змінюється, як і вона сама.
Сюжет.
Поховання Адама. Зустрівшись з Ніною, Льонька на її прохання виготовляє кораблик з матеріалу, що надіслав у посилці невідомий Олс.
Кораблик був схожий на каравелу «Санта-Марія». Плаваючи в кораблику і милуючись краєвидами вздовж річки, друзі натрапили на Глипину вершу. Цей браконьєр намагався завдати шкоди колгоспній рибі. Льонька і Ніна руйнують вершу.
На прощання друзі розпалюють вночі багаття і обіцяють одне одному знову зустрітися. Льонька на згадку про себе дарує Ніні кремінці.
Композиція.
Експозиція: переживання Льоньки через втрату друга (смерть Адама).
Кульмінація: посилка Олса, Льонька виготовляє кораблик для Ніни.
Розв'язка: розлучення друзів, Ніна відпливає на кораблику, зробленому Льонькою.
Обговорення змісту розділу.
Евристична бесіда.
— Як Льонька сприймав дощову погоду? За допомогою яких художніх засобів В. Близнець зображує дощ? Наведіть приклади.
— Якою була причина смерті Адама? Як її сприйняв Льонька?
— Що трапилося з човником Ніни? Чому хлопець не уявляв Ніну без човна?
— Яким чином Льонька намагався зробити для Ніни нового човна?
— Яку посилку передала баба Сіроха хлопцю? Чим був здивований Льонька?
— Що Ніна розповіла хлопцю про Олса?
— Опишіть майстерність Льонька, яка виявилася під час виготовлення човна. («Взявся за ніж: він легко ріже, гладенько; сиплеться додолу червоняста порохня, баранцями скручується стружка. Все йде нормально; вже загострився, видовжився корпус; правда, він ще грубенький, неоковирний, але видно: це тобі не абищо, а щось серйозне. Одна лиш біда: чикнеш ножем різкувато, так і злітає верхня луска, відшаровується; кора склеєна поганенько. Та не біда, скоро я приловчився, і робота пішла як слід»..
— Що відчували Льонька і Ніна під час плавання на уявному кораблику?
— Який злочин Глипи виявили друзі, плаваючи на кораблику по річці?
— Що зробив Льонька з Глипиними вершами?
— Чому, розлучаючись з Льонькою, Ніна вважала, що він про неї забуде?
— Що символізує образ кораблика?
— Як звук павутинки сприймають Льонька і Ніна?
— Чому письменник присвятив свою повість «Звук павутинки». коникам, хрущам, тихому дощеві, замуленій річечці? Власні міркування обґрунтуйте.
Словникова робота.
Павутинка — легка сітка з тонких волокон, утворених з клейкої рідини, яку виділяють павуки та деякі інші членистоногі тварини, а також окрема нитка такої сітки.
Завдання.
— Поясніть значення фразеологізму «обплести павутиною». (Позбавити кого-небудь свободи дій; поступово підкоряти когось, ставлячи його в скрутну або безвихідну ситуацію).
Складання плану характеристики образу Ніни.
1. Ніна — друг Льоньки.
2. Зовнішність (портретна характеристика) дівчинки: «… Блакитна, очі великі й здивовані, у косах — біла стрічка». («Ні-і-ін-на… Правда, бринить, як звук павутинки на вітрі?»..
3. Риси характеру уявної подруги:
а) чуйність і доброта;
б) принциповість;
в) щирість і відкритість;
г) поважає і цінує дружбу;
д) любов до природи, прагнення зрозуміти її.
4. Виховання Ніною Льоньки: «З добрих людей виростає щось добре — яблуні, бузок, маргаритки. А хто злий, завидющий, то буде реп’яхом, кропивою, лишаєм повзучим».
Метод «Прес».
— Розпочніть свої міркування словами: «Я вважаю…». «На мою думку…». і т. д.
Ніна — це реальність чи уява?
V. Самостійне застосування учнями знань.
Виконання тестових завдань.
1. Художній засіб, який В. Близнець застосував у фразі «… садом … іде дощ». має назву
А підтекст
Б епітет
В метафора
Г порівняння
2. Небо після дощу було
А сіро-голубим
Б димчасто-сірим
В блакитним
Г захмареним
3. За селом, де поховали Адама, ріс
А могутній дуб
Б очерет
В старий бересток
Г кущ калини
4. На прохання Ніни Льонька мав зробити
А кораблик
Б весло
В пліт
Г днище до корабля
5. Запросивши Льоньку до себе, баба Сіроха віддала хлопцеві
А посилку для Адама
Б книгу про створення штучного сонця
В лист, який написав Адам хлопцеві перед смертю
Г записку від батьків
6. Олс для Адама був
А братом
Б керівником наукових досліджень
В товаришем по навчанню
Г просто цікавим співрозмовником
7. Кора, з якої Льонька хотів щось змайструвати для Ніни, була схожою на
А печиво
Б шоколадний торт
В скоринку хліба
Г сльози сосон
8. Льонька поважав Ніну за її
А красу
Б чемність
В мовчазність
Г жіночність
9. Свій виріб з кори Льонька назвав
А «Стрілою».
Б «Велетнем».
В «Санта-Марією».
Г «Міні-бригантиною».
10. Пливучи річкою на кораблику, Льонька й Ніна побачили у воді
А вершу
Б величезну рибу
В млинок, що зробив Адам
Г Адама
11. Льонька визволив від Глипиної пастки велику кількість
А линків
Б карасів
В коропів
Г барабульок
12. Остання зустріч Льоньки і Ніни відбулась
А взимку
Б на початку осені
В влітку
Г навесні
VI. Підсумки. Рефлексія. Оцінювання.
Інтерактивна вправа «Мікрофон».
— Що мав на увазі В. Близнець, зазначаючи: «Все пливе восени: листя за водою, хмари, павутиння, птаство, школярі, комбайни». Свої міркування обґрунтуйте.
— Як автор ставився до Льоньки? Чим вони схожі? Власну думку обґрунтуйте.
VII. Домашнє завдання та інструктаж до його виконання.
— Прочитати одну (на вибір) гумореску Остапа Вишні.