Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Воронина Леся
Українська література 6 клас - Розробки уроків - Р. Орищин - 2017 рік
Леся Воронина — сучасна письменниця, авторка багатьох книг для дітей. Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9 — фантастична, романтична, багатоепізодна повість про виховання гідності та мужності
Мета: ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом сучасної письменниці, допомогти усвідомити ідейно-художній зміст повісті; розвивати навички виразного читання; виховувати емоційну чутливість, вміння аналізувати вчинки і поведінку персонажів, прагнення до самовдосконалення; формувати вміння творчо використовувати свої знання.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Засоби навчання: підручник, портрет письменниці, проектор, учнівські малюнки до твору.
Випереджувальне завдання: індивідуальна робота — прочитати повість; групова проектна діяльність: І група — намалювати героїв твору; II група — знайти відомості про письменницю і підготувати зв’язну розповідь про неї.
Епіграф до уроку:
Зроби те, чого боїшся, і ти побореш страх.
Марк Твен
Перебіг уроку
І. Організаційний етап.
З’ясування емоційної готовності (усне малювання настрою).
II. Актуалізація і корекція опорних знань та суб’єктного досвіду учнів.
Бесіда за питаннями.
1. Що таке повість? 2. Чим повість відрізняється від оповідання? 3. Яка композиція епічного твору? 4. Поясніть лексичне значення слова «страх». 5. Доберіть антоніми до цього слова. 6. Як ви розумієте епіграф до уроку?
III. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Слово вчителя.
Боягузи в народі завжди є об’єктом насмішок, а в книгах вони нечасто є героями. Про них складено багато гуморесок, жартів та анекдотів. А даремно, бо деякі психологи, що вивчають феномен страхів, твердять, ніби боягузи в житті бувають чесніші у свої почуттях за сильних духом героїв. І якби світ населяли тільки боягузи, то, можливо, він був би не таким жорстоким.
А як можна побороти страх? Відповідь на це запитання ми можемо дістати, вивчаючи повість Лесі Ворониної «Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9». Отже, пориньмо у світ карколомних пригод звичайного хлопчика Климка, який, подолавши випробування, переміг свій страх і став сміливим.
IV. Сприйняття й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу.
Розповідь учнів про Лесю Воронину.
Орієнтовний матеріал.
Леся Воронина (21.03.1955 р., Київ) — письменниця, журналістка, перекладачка. Навчаючись у школі, зацікавилася українським фольклором, співала у хорі «Гомін». а також захопилася східними единоборствами та йогою. 1972 р. вступила на заочне відділення філологічного факультету Київського держуніверситету ім. Т. Г. Шевченка, який закінчила 1979 р. За роки навчання встигла попрацювати кур’єром у Спілці письменників України, лаборантом у школі, електромонтером на деревообробному комбінаті, екскурсоводом у Музеї народної архітектури та побуту в Пирогово та на багатьох інших роботах. Мандрувала Україною (автостопом) та Польщею (на байдарках). 1987-1991 рр. — редактор відділу літератури та мистецтва журналу «Україна». З 1991 року працювала в дитячому журналі «Соняшник». (з 1992 до 2006 — головний редактор часопису). Нині — автор та ведуча програм на радіо «Культура». член Спілки письменників України, член Асоціації українських письменників. Перекладає з польської мови, пише твори для дітей.
Літературні псевдоніми: Гаврило Ґава, Ніна Ворон, Олена Вербна, Сестра Лесич.
Леся Воронина — лауреат багатьох українських і міжнародних конкурсів, зокрема Міжнародного літературного конкурсу «Дитячий портал». (2006), VI Московського міжнародного конкурсу «Мистецтво книги». (перша премія в номінації «Книга для дітей та юнацтва». за книжку «Сни Ганса- Християна». (2009), Національного конкурсу «Найкраща книга України». (перша премія за книжку «Сни Ганса-Християна». (2009).
Основні твори: «Суперагент 000». (1996); «Суперагент 000. Нові пригоди». (2000); «Таємниця смарагдового дракона». (2001); «Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру». (2004); «Таємниця пурпурової планети». (2005); «Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9». (2006).
Леся Воронина стверджує: «До літератури — і до дитячої, і до дорослої - — ставлюсь дуже добре. Вважаю, що це найгеніальніший винахід людства. Часом мені здається, що світ був би набагато жорстокіший і примітивніший, якби не було книжок. А пишу тому, що вірю: після того як дитина прочитає мою книжку, їй схочеться зробити щось добре й гарне, і, може, вона навчиться примруженим оком дивитися на себе й на навколишній світ, адже сміх дуже допомагає жити! Взагалі, на мою думку, основне завдання літератури — робити людей кращими. Звичайно, якщо це література справжня, а не фальшива».
Підготовка до роботи над твором.
1. Чи всі прочитали 1-5 розділи повісті? 2. Чи сподобався вам початок твору?
Інтерактивна вправа «Незакінчене речення».
— Прочитавши назву твору, я подумав(-ла)…, відчув(-ла)…
Фізкультхвилинка.
Виразне читання епізодів твору (4-5 розділи).
Робота над змістом повісті.
Бесіда за питаннями.
— Які часові межі охоплює повість?
— Чи багато у творі дійових осіб?
— Від чийого імені ведеться розповідь?
— Хто такий Кактус?
— Яке справжнє ім’я Кактуса?
Гра «Кого або який епізод твору зображено?». (за ілюстраціями учнів).
V. Узагальнення і систематизація знань.
— Які настрої домінують у творі? (Усне малювання)
— Чого більше: радості чи смутку?
— Якими почуттями керувався Клим у своїх діях у різних ситуаціях? Складання асоціативного грона.
— Складіть асоціативне гроно до слова «Клим».
VI. Підсумки. Рефлексія. Оцінювання.
Бесіда.
1. Чи можна вважати Климка боягузом? Чому? 2. Як би ви вчинили на місці Климка? 3. Який епізод був найцікавіший для вас?
Слово вчителя.
— Чи згодні ви зі словами Марка Твена, що побороти страх можна тоді, коли ти зробиш те, чого боїшся?
VII. Домашнє завдання та інструктаж до його виконання.
— Обов'язкове: прочитати 6-12 розділи повісті, уміти їх переказувати; дібрати прислів’я, приказки про страх, боягузів.
— За бажанням: намалювати ілюстрації до прочитаних розділів.