Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Воронина Леся
Українська література 6 клас - Розробки уроків - Р. Орищин - 2017 рік
Леся Воронина — сучасна письменниця, авторка багатьох книг для дітей. Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9 — фантастична, романтична, багатоепізодна повість про виховання гідності та мужності - Урок 2
Мета: розкрити поняття про фантастичну, романтичну, багатоепізодну повість; розвивати навички виразного читання, переказування твору, вільного висловлення думки; формувати вміння простежувати сюжет епічного твору; виховувати активну життєву позицію, наполегливість у досягненні поставленої мети.
Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.
Засоби навчання: підручник, портрет письменниці, плакат з прислів’ями, приказками до теми, ілюстрації до твору, сигнальні картки червоного і зеленого кольорів.
ТЛ: сюжет.
Епіграф до уроку:
Боягуз, котрий переміг страх, — найсильніша людина.
Леся Воронина
Перебіг уроку
І. Організаційний етап.
Підготовка до сприйняття матеріалу.
Аутотренінг.
Сядьте обличчям один до одного, візьміться за руки, заплющте очі та промовляйте: «Я розумний… Я щасливий… Я впевнений у собі, бо живу заради добра на землі…». Розплющте очі й подаруйте одні одним усмішку!
II. Актуалізація і корекція опорних знань учнів.
Перевірка домашнього завдання.
Бесіда за прочитаними вдома розділами твору.
— З якими вигаданими персонажами познайомився Клим?
— Де відбувся бенкет космічних прибульців?
— Як змінився Клим і які випробування довелось йому пережити?
Виразне читання епізодів 6-12 розділів повісті).
Гра «Кого або який епізод твору зображено?». (за ілюстраціями учнів до прочитаних удома розділів повісті).
Робота з прислів’ями та приказками.
— Як ви розумієте подані прислів’я?
1. Хто боїться — той не рушить, хто відважить — той воза підважить.
2. Для миші й кішка — звір.
3. У страху очі великі.
4. З переляку душа в п’ятки втекла.
— Який зв’язок мають ці прислів’я з епіграфом до уроку?
— Які прислів’я та приказки про страх ви знаєте?
Учні зачитують дібрані вдома прислів’я та приказки.
Практичне завдання.
— Доведіть, що твір «Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9». — повість.
Складання «Доміно».
— Розташуйте в правильній послідовності події 6-12 розділів повісті.
✵ Зустріч із Баксом (3).
✵ Бенкет космічних прибульців (5).
✵ Проникнення в банк (2).
✵ Потаємний вхід у кабінеті директора банку (4).
✵ Зустріч Климка і велетенської синьої ропухи на будмайданчику (8).
✵ Повернення з лігва блакитних жаб (6).
✵ Паганіні стає Маком Норрісом (7).
✵ Напад на банкіра (1).
III. Повідомлення теми, цілей і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Слово вчителя.
Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати над твором Лесі Ворониної «Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9»; розкриємо поняття «фантастична, романтична, багатоепізодна повість»; довідаємося, чи став Клим справжнім героєм. Адже за один день неймовірних пригод у товаристві боягузів хлопець дуже змінився: він сам себе не впізнає, бо коли ти можеш посміятися з найстрашнішого ворога, то той уже не зуміє тебе злякати. Пригоди тривають. Отож вперед — назустріч новим враженням.
IV. Вивчення нового матеріалу.
Виразне читання за ролями уривків 13-20 розділів повісті.
Словникова робота.
Папірус — трав’яниста рослина; у єгиптян та інших стародавніх народів — матеріал для письма з цієї рослини; старовинний рукопис на такому матеріалі.
Єгипетські піраміди — кам’яні гробниці правителів; архітектурна пам’ятка Стародавнього Єгипту.
Конкурс «Найкращий оповідач».
Учні переказують епізоди, що найбільше сподобалися.
Гра «Найуважніший читач».
✵ Головний герой повісті… (Клим).
✵ Прізвисько Сашка Смика… (Кактус).
✵ Бабусю Клима звали… (Соломія).
✵ Вона працювала… (у банку).
✵ Скорочена назва організації, до якої потрапив Клим… (ТТБ).
✵ Кличка собаки, котрий охороняв банк… (Бакс).
✵ Бабуся Соломія працювала… (прибиральницею).
✵ Однак вона була… (вченим).
✵ Бабуся винайшла… (машину часу).
✵ Батьки Клима працювали в… (Єгипті).
✵ 3 космосу прибули… (жаби).
✵ Вони любили ласувати… (комахами).
Фізкультхвилинка.
Літературна гра «Так/Ні».
За допомогою сигнальних карток учні реагують на те, що читає вчитель: зелений колір — «так». червоний — «ні».
✵ Коли Климко повертався з будмайданчика, його вразили люди, які мали дивний вигляд: вони рухалися, ніби у сповільненій зйомці. (Так)
✵ Головний герой проживав із сестрою. (Ні)
✵ До бою із прибульцями хлопчик став через небезпеку, яка загрожувала його бабусі. (Так)
✵ Климко дістав допомогу з неба від прибульців. (Ні)
✵ Бабуся хлопчика винайшла протиотруту від вірусу страху. (Так)
✵ Климко дістає завдання — потоваришувати із синьою ропухою. (Ні)
✵ 3 екрана старої скрині головний герой отримав інформацію про машину часу. (Так)
Робота з підручником.
Теоретичний практикум.
Учні колективно опрацьовують відповідний теоретичний матеріал підручника, визначення поняття «сюжет». записують у зошит.
Матеріал для вчителя.
Відповідно до задуму автора, події в художньому прозовому творі викладено в певній послідовності з таким розрахунком, щоб якнайповніше розкрити характери героїв, ставлення письменника до зображуваного.
Сюжет — послідовність подій, яка становить зміст художнього твору.
Частини сюжету:
✵ експозиція — письменник розповідає про час і місце дії, знайомить з героями;
✵ зав’язка — подія, від якої починається історія героїв твору;
✵ розвиток дії;
✵ кульмінація — найнапруженіший момент у житті героїв;
✵ розв’язка — автор повідомляє, чим закінчується історія.
V. Самостійне застосування учнями знань.
Колективне визначення композиційних елементів прочитаних розділів повісті.
— Визначте кілька важливих епізодів у творі.
— Який з них ви вважаєте найнапруженішим?
Словникова робота.
Пригодницький твір — це твір, у якому зображено несподівані події, пригоди, що трапляються з героями під час подорожі, мандрівки і часто пов’язані з ризиком.
Фантастичний твір — це твір, сюжет якого ґрунтується на фантастиці, тобто уявний світ не відповідає реальному.
Багатоепізодний твір — це твір, у якому кожний новий розділ має свій сюжет.
Романтичний твір — це твір, у якому відбувається «втеча». героя від довколишньої дійсності в ідеалізоване минуле або у вимріяне майбутнє чи фантастику.
Проблемно-пошукове завдання.
— Користуючись словничком термінів, доведіть, що «Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9». — фантастично-романтична, багатоепізодна, пригодницька повість.
VI. Підсумки. Рефлексія. Оцінювання.
Інтерактивна вправа «Незакінчене речення».
— Щоб бути безстрашним, потрібно…
VII. Домашнє завдання та інструктаж до його виконання.
— Обов’язкове: прочитати 21-36 розділи повісті, вміти переказувати зміст, визначити елементи сюжету; виписати цитати до характеристики образів Клима, бабусі, батьків.
— За бажанням: скласти зв’язну розповідь про стосунки в родині Климка Джури.