Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Книга для вчителя. Конспекти уроків з української літератури для 7 класу - Хомич Я. Ю 2012
Борис Харчук. «Планетник». Добро і зло в повісті, в сучасному світі і в людині
Всі публікації щодо:
Харчук Борис
МЕТА. Навчити виділяти і з’ясовувати роль у творі художніх засобів; розвивати творче і асоціативне мислення учнів. Виховувати любов до краси навколишнього світу, відповідальність за її збереження.
ХІД УРОКУ
І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
1. Бесіда.
- Як ви уявляєте дідо Капуша? Намалюйте його словами.
- Чому Капуш обрав саме головного героя за учня? Які риси хлопця допомогли йому стати Планетником?
- Чому дідо Капуш залишив хлопця?
2. Презентація учнями «Книги мудрості дідо Капуша».
- Які поради дідо Капуша вам сподобалися найбільше? Чим?
ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ, ЗАВДАНЬ УРОКУ.
ІІІ. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ І ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ УЧНІВ.
1. Відгадайте загадки:
Поле незміряне, вівці незчислені, посередині пастух, лиш голова — та й без вух (Небо, зірки, місяць).
Горя не знаємо, а гірко плачемо (дощові хмари).
Біжать коні булані,
На їх вузда порвані;
Ми хотіли перейнять, -
Вони сіна не їдять (хмари).
Мене частенько просять, ждуть,
А тільки покажусь — ховатися почнуть (Дощ).
Одне каже — побіжим, друге каже — полежім, а третє — похитаймося (річка, земля, очерет).
Повна піч паляниць, а посередині книш (Місяць і зорі).
Спершу блиск, за блиском тріск, за тріском плеск (Блискавка, грім, дощ).
Батько тисячі синів має.
Кожному мисочку справляє (дуб і жолуді)
Біле — не сніг, зелене — не луг, кучеряве — не людина (Береза).
2. Випишіть із повісті художні засоби, які використано при описі нарциса, хмари, грози, зоряного неба.
3. Складіть свої загадки про нарцис, хмару, грозу, зоряне небо.
4. Бесіда.
- Які народні звичаї згадуються у повісті?
- Які народні повір’я використав автор?
- Які народні прикмети ви запам’ятали?
- Які сили природи діють у повісті? Хто такі водяник, лісовик, лісовки, польовик, вовкулака за народними уявленнями?
5. Повідомлення учнів.
Водяник — дух річок і озер. Завжди голий, у чорній лусці, підперезаний баговинням, з довгим зеленим волоссям і бородою. Лапи (замість рук) з перетинками, хвіст риб’ячий, палаючі червоними вуглинками очі. Сідає на корчі і голосно ляскає по воді. Коли сердиться греблі рве, млини підмиває, тварин і людей у воду тягне.
Лісовик - лісовий дух, який живе у непролазних нетрях. У нього руки, як гілки, якими він чіпляє подорожнього, рвучи одяг — не пускає у свої володіння. Блискучі очі, зелене волосся — то кущем колючим обернеться, то корчем, то сухою гілкою. У лісі своєму лісовик гасить пожежі. У його володіннях постійна темрява і волога прохолода. Усякий рух завмирає, усякий крик лякає.
Польовик — дух, що охораняє хлібні поля; має тіло чорне, як земля, очі різнобарвні, замість волосся голова вкрита довгою травою, шапки і одягу немає. Іноді з’являється у подобі старого у білиому одязі і лякає людей. Його поява супроводжується сильним вітром. Сбиває людей з дороги, заводить їх до урвищ і боліт.
Вовкулака — людина перетворена чаклуном у тварину, частіше за все у вовка або ведмедя, який потім може перетворитися у собаку, кущ, пеньок тощо. Впізнати вовкулаку можна по тому, що у нього задні ноги мають коліна вперед, як у людини, а не назад, як у вовка. Шкодять вовкулаки тим, хто їх зурочив, але можуть вночі переслідувати самотніх перехожих.
6. Бесіда.
- Хто у творі уособлює добро, а хто зло?
- Чому світ людей жорстокіший за світ природи?
- Які риси необхідно в собі виховувати, а яких позбавлятися, щоб бути подібним до Планетника, а не до його односельців?
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.
Міжпредметні зв’язки.
Порівняльний аналіз казки А. Де Сент-Екзюпері «Маленький принц» і повісті-легенди Б. Харчука «Планетник».
Бесіда.
1) Кому адресовані твори: дітям чи дорослим?
2) Які ознаки казки є у творах?
3) Які повчальні моменти містять казки?
4) Які цінності людського життя захищають?
5) Які образи творів допомагають усвідомити безззахисність людини?
6) У чому полягає гуманістичний зміст творів?
7) Хто з героїв казок здатний «шукати серцем»?
8) Що відрізняє Маленького Принца від Планетника?
9) За яким правилом живуть Маленький Принц і Планетник?
10) Чого не вистачало героям?
11) Як почувалися серед людей головні герої?
12) Які істини розкрили героям Лис і дідо Капуш.
13) Як розуміти фінали обох творів?
14) Які основи духовно осмисленого життя заклали А. Де Сент-Екзюпері і Б. Харчук у твори?
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.
Напишіть твір-роздум «Добро і зло в повісті, в сучасному світі і в людині»