Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Всі публікації щодо:
Українка Леся
Розробки уроків - Українська література 8 клас - 2016 рік
Леся Українка. «Хотіла б я піснею стати…». Тема гармонійного єднання людини з природою. Виразне читання напам'ять
Тема. Леся Українка. «Хотіла б я піснею стати…». Тема гармонійного єднання людини з природою. Виразне читання напам'ять
Мета: допомогти учням засобами виразного читання глибше сприйняти ідейно-художній зміст і значення поезії Лесі Українки; розвивати пам'ять, виконавську майстерність, уміння висловлювати свої судження, аргументувати їх; виховувати любов до природи, усвідомлення важливості формування та розвитку індивідуальності, неповторності творчої особистості.
Теорія літератури: художні образи, художні засоби.
Обладнання: портрет письменниці, видання творів, ілюстрації до них, аудіозаписи пісень на слова Лесі Українки, схема з теорії виразного читання.
Тип уроку: виразне читання напам'ять.
Хід уроку
І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
✵ Перевірка домашнього завдання.
1. «Візитна картка» (або анкета-характеристика) письменниці.
Ім’я, по батькові, прізвище — Лариса Петрівна Косач Псевдонім — Леся Українка
Роки життя — 1871-1913
Місце народження — м. Новоград-Волинський
Батьки: батько — Петро Антонович Косач, небагатий дворянин, юрист; мати — відома письменниця та громадська діячка Олена Пчілка (Ольга Петрівна Драгоманова)
Освіта — домашня з батьками, самоосвіта
Сімейний стан — одружена з фольклористом Климентом Квіткою
Діяльність, захоплення: літературна творчість, культурно-освітня, громадська, перекладацька діяльність, музика
Основні твори — збірки поезій, поеми «Лісова пісня», «Бояриня», «Давня казка», «Одержима» та ін.
2. Установіть відповідність між художніми засобами та їхніми назвами.
1 |
Інверсія |
А |
листячко, білесенькі, хатині |
2 |
Метафора |
Б |
«летіла хутко, мов стокрила» |
3 |
Порівняння |
В |
весела, щедра, мила, радісна |
4 |
Риторичні оклики |
Г |
«весна промінням грала, сипала квітки»; «летіла хутко», «весна… |
5 |
Епітети |
дарунки всім несе», «заглянули від |
|
6 |
Зменшувально-пестливі слова |
яблуні гічки», «замиготіло листячко зелене», «прилинув вітер, заспівав», «прилинули пісні пташині», «гай свій відгук… прислав», «весна дала», «весна… за вікном цвіла». |
|
Д |
«За нею вслід співучії пташки!», «Зелений шум, веселая луна!», «Ні, не забула!» |
||
Е |
пісні пташині, весна весела |
Відповідь: 1Е, 2Г, ЗБ, 4Д, 5В, 6А.
3. Визначте види художніх засобів, які використовує Леся Українка у вірші «Хотіла б я піснею стати».
«ясна хвилина», «ясні зорі» |
тавтологія, повтори |
|
«вітер розносив луну», «поминути співом», «упасти на хвилі», «лунали мрії» |
метафори |
|
«ясніші… яснії», «гучніше… гучне» |
епітети |
|
«ясніші, ніж зорі яснії»; «гучніші, ніж море гучне» |
порівняння |
|
«спів дзвінкий», «хвилі прозорі», «море хибне», «щастя таємне» |
інверсія |
|
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
✵ Вступне слово вчителя.
Леся Українка мала могутній арсенал — багату уяву, палке серце, величезний талант. Тому й захотілося їй стати піснею, щоб вільно по світу літати, допомагати людям у горі й радіти з ними в радості. Ліричну героїню ваблять стихії, їй хочеться вітром літати від ясних зір до глибокого моря. Має вона й свої таємниці, «щастя… таємне», яке засіяє разом із нею ясніше ясної зорі й гучніше, ніж море. У вірші багато інверсій, епітетів, які увиразнюють основну думку. Усе це багатство спробуйте донести до своїх слухачів-однокласників.
III. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ УРОКУ
✵ Повторення відомостей із теорії виразного читання.
✵ Робота в парах.
Повторіть вірш «Хотіла б я піснею стати…» напам'ять, відпрацюйте техніку виразного читання.
✵ Виразне читання напам'ять поезії Лесі Українки «Хотіла б я піснею стати…».
(Можливо, у вигляді конкурсу з журі оцінюванням та визначенням переможців.)
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Знайти кілька крилатих висловів Лесі Українки, виписати їх та прокоментувати.
V. ПІДСУМОК УРОКУ
✵ Інтерактивна вправа «Мікрофон».
— «З іскрою Прометея у серці». Так говорять про Лесю Українку, тому що…