Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Усі уроки української літератури у 8 класі - О. П. Ващенко 2008
Степан Руданський. Розповідь про письменника. Інтимна лірика поета. «Пісня» («Повій, вітре, на Вкраїну»)
Із нової української літератури
Всі публікації щодо:
Руданський Степан
Мета: ознайомити учнів з життєвим і творчим шляхом поета, поглибити поняття про лірику та її жанри; розвивати навички виразного читання; виховувати любов і повагу до України, до рідного слова.
Обладнання: портрет С. Руданського, текст «Пісні» («Повій, вітре, на Вкраїну»).
Тип уроку: сприйняття й засвоєння нового матеріалу.
ХІД УРОКУ
I. Мотивація навчальної діяльності.
Оголошення теми й мети уроку
II. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
1. Розповідь про поета (за планом)
1. Де і коли народився.
2. Освіта:
а) Шаргородська духовна школа;
б) Кам’янець-Подільська семінарія;
в) Петербурзька медико-хірургічна академія.
3. Лікар ялтинської лікарні.
4. Періоди творчого розвитку поета;
а) кам’янець-подільський (1851-1855);
б) петербурзький (1856-1861);
в) ялтинський (1862-1873).
5. Останні роки життя поета.
2. Робота над текстом вірша «Пісня»
(«Повій, вітре, на Вкраїну»)
1. Вступне слово.
Змістовне життя, на думку С. Руданського, полягає в активній діяльності, у тісних зв’язках із народом.
У роки навчання в семінарії він із великим захопленням записував народні пісні, які склав у дві рукописні збірки під назвою «Народные малоросийские песни, собранные в Подольской губернии С. В. Р.».
Мабуть, тому його ліричні твори пройняті мелодійністю і наближені до пісень.
Одним із них, який став народною піснею, є вірш «Пісня» («Повій, вітре, на Вкраїну»)
Вперше він був опублікований у січні 1861 року в журналі «Основа» за підписом «Подолянин Ст. Руданський». Пізніше з’явився в календарі «Львов’янин» (1862). Після цього його надрукували в різних пісенниках та виданнях творів поета.
2. Слухання «Пісні» («Повій, вітре, на Вкраїну») в аудіозапису.
3. Запитання творчого характеру.
✵ Який настрій викликав у вас вірш? Виберіть умовно фарби, які передавали б його.
✵ За допомогою яких слів та художніх засобів автор виражає свої почуття та переживання? Підтвердити словами з тексту.
4. ТЛ: пісня як жанр лірики.
Пісня — вірш, призначений для співу. Розрізняють пісні народні та літературні. Окремий пласт фольклорної лірики — народні пісні літературного походження, котрі, маючи конкретних авторів, сприймаються вже як народні: «Пісня» («Повій, вітре, на Вкраїну») С. Руданського.
Особливий різновид пісні — романс — невеликий вірш про кохання та музичний твір для сольного співу з інструментальним акомпанементом.
3. Повторення відомостей про лірику (див. додаток)
1. Виразне читання «Повій, вітре, на Вкраїну» учнями.
2. Аналіз «Повій, вітре, на Вкраїну» за поданою схемою.(Див. додаток)
Учитель. Цей твір автобіографічний. У ньому відбилася драма юного серця: 1854 р. у Камянці-Подільському С. Руданський закохався в дочку священика Марію Княгницьку. Дівчина відповіла взаємністю, але поєднати свої долю з коханою поет не зміг. Його не влаштовувала перспектива духовної кар’єри, він мріяв про громадсько-корисну працю, тож твердо вирішив після закінчення духовної семінарії здобути медичний фах.
Забути кохану дівчину було несили, з похмурої півночі поет думкою і серцем линув до неї в далекий рідний край.
За тематичною класифікацією вірш належить до інтимної лірики.
За традиційною класифікацією його можна віднести до пісні.
Створений на народнопісенній основі, твір став відомий за межами України й набув статусу світового романсу.
У композиційному відношенні — це монолог ліричного героя, печальна сповідь закоханого.
Автор звертається до сили природи, вітру, з проханням принести звістку про кохану дівчину.
Майстерно вводить у текст епітети, повтори, пестливі й зменшувальні форми слів, які передають переживання ліричного героя.
Образ дівчини та низка пейзажних деталей створюють поетичний образ рідного краю.
Гармонія звуків та їх мелодійність надають поезії особливого значення.
3. Світове значення «Пісні» («Повій, вітре, на Вкраїну»).
Український композитор і поет О. Білаш писав: «Справжня пісня не засиджується вдома — її підхопляють, розносять по світу інші народи, якщо вона близька їм по духу, коли зігріває душу». До таких належить «Пісня» («Повій, вітре, на Вкраїну») С. Руданського. Музику до цієї поезії написала композитор і педагог Марія Александрова. Завдяки проникливо ніжній мелодії твір про нещасливе кохання і незрадливу любов до України одразу полинув у широкий світ. Він став однією з улюблених пісень нашого народу.
Незрівнянним виконавцем світового романсу була відома українська співачка Надія Кошиць, землячка поета, яка пронесла її по багатьох країнах Європи, Азії, Америки.
Цю пісню залюбки виконують і в наш час. Вона привертає увагу мистецьких колективів, відомих співаків і простих аматорів співу в різних країнах.
ІІІ. Закріплення
1. Виразне читання «Пісні» («Повій, вітре, на Вкраїну»)
✵ Коли і де вперше був надрукований вірш?
✵ Яка ідея твору?
✵ Жанр та композиція.
✵ Чи можна вважати цей вірш автобіографічним? Чому?
✵ Які риси характеру автора відбиті в поезії?
IV. Домашнє завдання
1. Охарактеризувати періоди розвитку творчості поета.
2. Вивчити вірш «Пісня» («Повій, вітре, на Вкраїну») напам’ять, уміти аналізувати за схемою.
Додаток
Лірика — рід літератури. Зображення людини через відтворення її почуттів, переживань, роздумів. Здебільшого віршована форма. Відомі й застосовуються дуже різні жанрові класифікації лірики. Найчастіше вдаються до традиційної та тематичної. Тематична. За нею виділяють жанри:
1) громадянська лірика;
2) інтимна;
3) філософська;
4) релігійна;
5) пейзажна;
6) сатирична.
Схема аналізу ліричного твору
1. Короткі відомості про автора (насамперед ті, що допоможуть краще зрозуміти специфіку даного твору).
2. Історія написання твору.
3. Жанр твору.
4. Композиція твору.
5. Ключові образи твору.
6. Які мовні засоби сприяють емоційному наснаженню твору.
7. Підсумок.