Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Усі уроки української літератури у 8 класі - О. П. Ващенко 2008
Степан Руданський. «Наука». Батьківські настанови - основа сімейного виховання
Із нової української літератури
Всі публікації щодо:
Руданський Степан
Мета: розкрити особливості композиції вірша, з’ясувати поняття антитеза; розвивати чуття слова; уміння визначати жанр твору та його мовні засоби; виховувати патріотичні почуття.
Обладнання: текст поезії «Наука», схема аналізу ліричного твору
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
І. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку
II. Актуалізація опорних знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
1. Виразне читання на пам’ять вірша «Пісня» («Повій, вітре, на Вкраїну»).
2. Аналіз вірша «Пісня» («Повій, вітре, на Вкраїну») за схемою.
3. Характеристика періодів розквіту творчості поета.
2. Колективне складання таблиці «Різноманітність форм ліричної поезії С. Руданського»
№ |
Форми ліричної поезії |
Приклади |
1 |
Вірші розмовного чи епістолярного жанру |
«Ой чому ти не літаєш...» |
«До дядька Прохора-коваля» |
||
2 |
Вірші-фейлетони |
«Бог дай тебе», «Люби мене» |
3 |
Форма думки |
«До моїх дум» |
4 |
Ліро-епічні віршовані оповідання |
«Студент» |
«Звела мене не біда» |
||
5 |
Тріолета |
«Калино-малино» |
6 |
Поезії, написані на основі |
«Козаче-голубче» |
7 |
народних пісень |
«Хлопці молодці» |
8 |
Танкова форма |
«Ти не моя», «Мене забудь» |
9 |
Романсова |
«Псалом 136», «Гей, бики!» |
10 |
Бойова, заклична Монотонна |
«Не кидай мене.», «Наука» |
ІІІ. Сприйняття й засвоєння нового матеріалу
1. Вступне слово вчителя
Чимало ліричних поезій Руданського, які пройняті мотивами активного протесту проти самодержавно-кріпосницьких порядків, проти рабської моралі. Однією з них є вірш «Наука», який був написаний перед реформою 1861 року.
2. Виразне читання поезії
3. Проблемне питання
У чому полягає щастя людини?
4. Робота над змістом вірша «Наука»
1. Пояснення вчителя
Вірш наука створений під впливом «Пісні Єрьомонці» російського поета М. Некрасова, який став у ті часи зразком для переспівів і наслідування.
Руданський на основі некрасівського сюжету створив власний твір, збагативши громадськими мотивами українську поезію.
У своєму вірші «Наука» поет своєрідно інтерпретує окремі розділи поезії М. Некрасова.
Словник: інтерпретація — розкриття змісту чого-небудь, пояснення, витлумачення; творче розкриття образу або музичного твору виконавцем.
У «Пісні Єрьомонці» співає няня:
Низько, наче тій билиночці,
Треба голову хилить,
Щоб на світі сиротиноньці
Вік безжурно пережить.
У «Науці» С. Руданського мати, «виряджаючи в світ» сина, дає йому поради:
...Милий синочку,
Ти склони себе,
Як билиночку...
У поезії М. Некрасова на пісню няні відповідає проїжджий із міста. Він радить не хилити голову, закликає до гідності, до корисної праці, висловлює протест гнобителям.
З порадами матері в поезії «Наука» не погоджується батько. Він закликає сина до праці, до непокори панам. У цій частині поезії Руданський розкриває риси народного характеру, відображає пробудження самосвідомості, волелюбності в народі.
2. ТЛ: поняття про антитезу
Антитеза (від гр. antithesis — протилежний) — такий зворот мови, в якому різко протиставляються протилежні поняття, явища, предмети, людські характери тощо. Для створення антитези використовують антоніми.
Висновок: поради матері протиставляються порадам батька.
3. Аналіз вірша «Наука» за схемою аналіза ліричного твору
IV. Закріплення вивченого
1. Виразне читання вірша «Наука»
2. Бесіда за змістом поезії
✵ Що спільного і що протилежне в монологах матері та батька?
✵ Яку пораду дає синові мати?
✵ Яку пораду дає батько, від чого застерігає сина?
✵ Доведіть, що в основу композиції вірша автор поклав антитезу.
3. Повторення відомостей із теорії літератури
Правильно відповівши на запитання, по першим літерам відповіді прочитаєте прізвище автора цих рядків: «З оригінальних віршів у «Правді» заслуговує на увагу тільки «Наука» Ст. Руданського. Руданський був один із дуже небагатьох малоруських поетів недавнього часу з справжнім талантом і з спробами зачепити нові теми...».
1. Розмова, в якій беруть участь дві особи, іноді кілька осіб. (Діалог)
2. Співзвучність у кінці рядків. (Рима)
3. Зворот мови, в якому різко протиставляються протилежні поняття. (Антитеза)
4. Різке перебільшення якихось рис людини, предметів або явищ, їх кількості, розмірів, сили тощо. (Гіпербола)
5. Слова, що мають однакову звукову форму, але різні значення. (Омоніми)
6. Слово або словосполучення, вжите в переносному значенні на основі схожості. (Метафора)
7. Слова, протилежні за значенням. (Антоніми)
8. Новоутворені слова та вислови мови. (Неологізми)
9. Художнє відтворення за допомогою слова людських характерів, подій, предметів, явищ у конкретно-почуттєвій формі. (Образ)
10. Невеликий за розміром твір, побудований за законами віршованої мови. (Вірш)
V. Домашнє завдання
Написати домашній твір на тему «Що таке щастя?» або «Доля Вітчизни в наших руках»