Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Усі уроки української літератури у 8 класі - О. П. Ващенко 2008
Виразне читання уривків із поеми «Прометей»
Із новітньої літератури ХХ ст.
Всі публікації щодо:
Малишко Андрій
Н. І. Счастливцева
Мета: засобами виразного читання розкрити почуття дружби і єдності в поемі; перейнятися безмежною любов’ю до Вітчизни, незламною вірністю їй, глибше відчути скорботу утрати мужнього воїна, ідейний зміст прометеїзму в поемі; пригадати поняття постановки виконавського завдання; розвивати навички виразного читання; виховувати в дітей пошану до історичного минулого.
Тип уроку: практичне застосування умінь та навичок.
Обладнання: текст поеми, таблиця «Засоби виразного читання».
ХІД УРОКУ
І. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Оголошення теми й мети уроку
II. Актуалізація опорних знань учнів
1. Заповнити таблицю
2. Бесіда
✵ Як ви розумієте поняття «виконання постановки виконавського завдання»?
✵ Що потрібно знати, щоб правильно його визначити?
✵ Що означає скласти партитуру твору?
ІІІ. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
1. Визначити роль позасюжетних елементів (пейзажів, портрета, ліричних відступів)
2. Вправи на вміння правильно користуватися засобами виразності
✵ Знайдіть у тексті поеми свідчення про те, що троє бійців-розвідників героїчно билися з переважаючими силами ворога. Виразно прочитайте ці рядки.
✵ Виразно прочитайте дев’ять останніх строф ІІ розділу.
✵ Поясніть, як автор відображає єдність бійця з сім’єю, де знайшов прихисток. Прочитайте ці строфи виразно.
✵ Поясніть, як показана згуртованість, одностайність селян під час допиту. Чому вони видають полоненого бійця за односельця? Чим мотивують своє твердження ковалі, теслі, матері? Знайдіть у творі відповідні рядки і прочитайте їх виразно.
✵ Знайдіть у IV розділі рядки, в яких мовиться про материнську любов. Прочитайте їх виразно.
✵ Виразно прочитайте строфи від слів «Юнацькі руки молоді...» до слів «Ущухло вогнище, злягло». Яким могло бути майбутнє юнака, коли б він залишився живим?
3. Конкурс на кращого виконавця найулюбленішого епізоду з поеми
ІV. Закріплення
1. Заключне слово вчителя
Хвилюючий пафос, сила авторського переживання такі переконливі, що ми забуваємо про відстань від звичайним, живим героєм, бійцем Радянської Армії, і міфічним образом богоборця Прометея. Як бачимо, у своїй поемі поряд з ідеєю самопожертви поет утверджує дружбу народів як джерело їхньої невмирущої сили.
2. Слухання (у магнітофонному записі) виразного читання рядків з поезії «Україно моя» А. Малишка (заздалегідь готував учень)
Україно Радянська, у світі нічого не треба,
Тільки б голос твій чути і ніжність твою берегти.
Тільки б бачить тебе у народів привольному колі,
Де завжди набирались могуття, і слави, й снаги.
3. Розгадати кросворд «Постійні епітети»
Поставте в кліточки відповідні букви так, щоб прочитати епітети, дібрані з поеми А. Малишка «Прометей», до слів:
1) сльози;
2) зорі;
3) очі;
4) круті;
5) коні.
V. Домашнє завдання
1. Створити висловлювання «Алегоричність образів Прометея та українського народу в поемі».
2. Зробити ідейно-художній аналіз однієї з поезій громадянської лірики (записи виконати в читацькому щоденнику).
3. Повторити деякі поняття зі словника літературних термінів.