ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Sleepagotchi

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Усі уроки української літератури у 8 класі - О. П. Ващенко 2008

Повторення, узагальнення й систематизація знань з теорії літератури

Всі публікації щодо:
Теорія літератури

Мета: повторити вивчене з теорії літератури за рік; розвивати в учнів пам’ять, мислення, уміння узагальнювати та систематизувати вивчене; виховувати в учнів наполегливість у навчанні.

Обладнання: кросворди, аудіозапис народних пісень, посібник О. Г. Противенської, М. І. Мещерякової, Я. В. Теміз «Українська література у таблицях і схемах».

Тип уроку: узагальнення й систематизація знань і вмінь.

ХІД УРОКУ

I. Мотивація навчальної діяльності.

Оголошення теми й мети уроку

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Повторення знань про народну лірику та її основні жанри

1. Бесіда.

✵ Що таке народна лірика?

✵ Що називається фольклором?

✵ Які ви знаєте жанри народної лірики?

✵ Що таке пісня?

✵ Які ви знаєте жанрові різновиди українських народних пісень?

2. Знайти відповідність, позначити стрілками.

3. Як ви розумієте вислів? Обґрунтуйте.

«Українська пісня — це геніальна поетична біографія українського народу» (О. Довженко).

4. Прослухайте українські народні пісні в аудіозапису. До якого жанру їх можна віднести?

«Ой піду я полем» — родинно-побутова.

«Ой ходив чумак» — соціально-побутова.

«Прилетіла ластівочка» — календарно-обрядова.

2. Повторення про літописи

1. Бесіда.

✵ Що таке літопис?

✵ Які літописи ви читали?

✵ Як звали апостола, що сповістив про місто, яке буде побудовано на Дніпрових горах?

2. Дібравши правильно синоніми до поданих слів, у виділеному рядку прочитайте назву міста, яке було побудоване на Дніпровських горах.

1. Оздоба.

2. Завірюха.

3. Настирливий.

4. Говорити.

3. Повторення про літературні стилі й напрями

Розподілити по групах українських представників художніх напрямів, твори яких вивчали протягом року.

І група:

сентименталізм

ІІ група: романтизм

ІІІ група: реалізм

ІV група: бароко

І. Котляревський

Т. Шевченко,

B. Самійленко,

C. Руданський,

Є. Гребінка

І. Котляревський,

П. Гулак-Артемовський,

Є. Гребінка,

Т. Шевченко,

І. Франко

Кирило Транквіліон-Старовецький,

Лазар Баранович

4. Пригадаємо жанри вивчених творів

Розгадайте кросворд.

По горизонталі: 1. Невеличкий вірш, який висміює будь-яку особу. 6. Літературний твір, в основі якого лежить гострий соціальний чи побутовий конфлікт, який розв’язується благополучно або трагічно. 8. Невелике оповідання, яке містить повчання в інакомовній, алегоричній формі, яка є спорідненою з байкою.

По вертикалі: 2. Вірш, призначений для співу. 3. Художньо-публіцистичний жанр літератури, в основі якого лежать реальні факти. 4. Лірико-епічний твір з драматично напруженим сюжетом. 5. Віршована повість або оповідання, в яких зображено важливі для народу події та яскраві, нерідко іронічні образи. 7. Невеликий алегоричний твір повчального характеру.

5. Повторення вивченого про гумор, сатиру

1. Бесіда.

✵ Що таке гумор?

✵ Що таке сатира?

✵ Як називається перша сатирична байка в новій українській літературі? Хто її автор?

2. Доведіть, що Пан із байки П. Гулака-Артемовського «Пан та Собака» зображений у сатиричному плані.

6. Повторення вивченого про антитезу. Бесіда

✵ Що називається антитезою?

✵ В яких з вивчених вами творів зустрічається антитеза? (С. Руданський, «Наука»; Л. Українка, «Давня казка)

✵ Які слова широко використовуються в антитезі?

✵ Яка побудова речень з антитезою? (Однакова побудова речень або тих частин речень, в яких міститься протиставлення)

7. Повторення відомостей про композицію твору

1. Продовжити прислів’я та приказки. За першими літерам слова, з яких вони починаються, прочитайте, який теоретичний матеріал ми будемо повторювати. Літери впишіть у клітинки.

Книга вчить, ... (як на світі жить)

Один урожай збирай, ... (а про другий дбай)

Малі тілом, ... (та великі ділом)

Праця чоловіка годує, ... (а лінь марнує)

Одна голова добре, ... (а дві — краще)

Землю поважай — вона дасть ... (урожай)

И

Цапа послухав — і сам у барани ... (попав)

Індик думав та й у борщ ... (попав)

Якщо добре працюватимеш — ... (честь і славу матимеш)

Пояснити ці прислів’я.

2. Бесіда.

✵ Що таке композиція?

✵ Які основні елементи композиції?

✵ Що таке епіграф?

✵ Що називається прологом та епілогом?

✵ В якому із вивчених творів зустрічаємо пролог та епілог?

✵ Чим відрізняється композиція твору від сюжету? Обґрунтуйте відповіді, користуючись посібником «Українська література у таблицях і схемах».

ІІІ. Домашнє завдання

Підібрати й прочитати твори для позакласного читання.







ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit