Українська література 8 клас - Плани-конспекти - В. В. Паращич 2010
Урок № 32. В. Сосюра. «Любіть Україну!». Читання вірша напам’ять
Світ української поезії
Всі публікації щодо:
Сосюра Володимир
Мета: допомогти учням за допомогою вдумливого, виразного читання напам’ять глибше усвідомити ідейно-художній зміст, значення поезії В. Сосюри; розвивати пам’ять, образне мислення, виконавські навички учнів; виховувати почуття патріотизму.
Обладнання: планшети, плакати з теорією виразного читання, портрет письменника, ілюстрації до твору, краєвиди України, аудіозаписи.
Теорія літератури: пауза, інтонація, темп, логічний наголос, жести, міміка.
Хід уроку
I. Оголошення теми й мети уроку
II. Мотивація навчальної діяльності школярів
Вступне слово вчителя.
Усім відомо те, що сприйняття змісту художнього твору, оцінювання його з естетичної точки зору великою мірою залежить від того, як добре він буде прочитаний, як будуть розставлені логічні наголоси в ньому. Хай сьогоднішній урок стане святом виразного читання, яке донесе почуття автора до слухачів і виявить наше з вами ставлення до високопатріотичного твору В. М. Сосюри.
III. Основний зміст роботи
Виразне читання поезії В. Сосюри «Любіть Україну» напам’ять.
(Можна провести в вигляді конкурсу із журі, з визначенням і нагородженням переможців.)
IV. Закріплення знань, умінь та навичок
Вікторина для найуважніших.
(Кожна правильна відповідь оцінюється у два бали.)
1) Назвіть чотири стихії, що згадуються у вірші «Любіть Україну!». (Вогонь, повітря, земля, вода, сонце, вітре, трави, води.)
2) Про якого птаха згадується у вірші? (Солов’я — мова солов’їна.)
3) Назвіть кілька пар антонімів, що є у вірші. (У сні — наяву, в радості мить — у годину негоди, серцем — ділами.)
4) Які твори фольклору згадуються в поезії? (Пісні, думи.)
5) Про які кольори йдеться? (Багряний, пурпуровий, зелений, голубий.)
6) Яка ріка називається? (Дніпро.)
V. Підбиття підсумків уроку
Інтерактивна вправа «Мікрофон».
— Продовжіть речення.
«Найкращим читцем вірша В. Сосюри «Любіть Україну», на мою думку, був ...»
«Любов до Батьківщини може виявлятися ...»
«Виразне читання напам’ять дає ...»
VI. Домашнє завдання
Скласти усний твір роздум «У чому може полягати моя дійова любов до Батьківщини?».