Уроки української літератури 9 клас II семестр: Посібник для вчителя - Грабовська О. М 2011

Урок-підсумок

Всі публікації щодо:
Методика викладання літератури

Мета: повторити й узагальнити вивчене про письменників, їхні твори, особливості поетики: розвивати навички систематизації та узагальнення вивченого, висловлення власних думок із приводу прочитаного; формувати вміння толерантно і переконливо обгрунтовувати свою думку; виховувати любов до літератури.

Хід уроку

І. Організація навчальної діяльності.

1. Вступне слово вчителя.

2. «Хвилинка мудрості».

Учні пригадують кращі висловлювання письменників, поетів, коментують їх.

3. «Детектив».

Один учень загадує літературного героя, художній твір, теоретичне поняття і записує на аркуші, решта відгадують за допомогою запитань, на які перший відповідає «так «або «ні». Виграє той, хто відгадає.

4. Анкетування.

- Життєвий і творчий шлях якого письменника тебе вразив найбільше?

- Який твір викликав захоплення?

- Який твір здався дуже цікавим?

- Яка поезія запам’яталася?

- Який урок був найцікавішим?

- Якби я був (ла) учителем, то…

5. Створення схем з теорії літератури: «Літературні напрями», «Стильові течії», «Жанри літератури», «Сюжет і композиція», «Художні засоби».

6. «Етюди-імпровізації».

(Пропонується масова сценка за творами, що вивчалася протягом навчального року. Задасться місце дії, розподіляються ролі, символічно облаштовуються декорації: Актори говорять від першої особи «своїми словами», зберігаючи сюжетну лінію.)

II. Підбиття підсумків.

III. Домашнє завдання.

Вчитель дає список рекомендованої літератури для прочитання її влітку.