Урок-зустріч з поезією

Нестандартні уроки з української літератури

Урок-зустріч з поезією

На уроках літератури, присвячених вивченню поетичних творів, учитель повинен дбати, щоб учні не тільки опановували літературний матеріал, а й розвивали творче мислення, заглиблювалися в атмосферу пошуку. Тому слід підбирати такі завдання, які б стимулювали активність школярів, сприяли розвиткові творчих здібностей.

Не і виразне читання поетичних творів, яке сприяє проникненню у світ зображуваного, відкриттю краси і сили художнього слова, розвиткові художніх смаків учнів; і складання “асоціативних павутинок“ та “анкет образу“, що розвиває асоціативне мислення, яке веде до мислення діалектично-понятійного. Треба зазначити, що, пропонуючи такі завдання учням, учитель повинен передбачити відповідну послідовність дій, виконання яких вело б від сприйняття та відчуттів до уявлень і понять:

- знайомство з образом чи словом;

- спостереження над ним;

- визначення найважливіших ознак та властивостей;

- місце у ряді інших — подібних чи різних — образів, слів;

- аналіз виділених ознак, зв'язків;

- виокремлення і систематизація серед них загальних та індивідуальних;

- застосування образу, слова в інших умовах, стосовно інших об'єктів, які характеризуються такими ж чи подібними властивостями або ознаками.

На уроках, присвячених вивченню поетичних творів, доцільно використовувати музику, пісні. Це підсилює сприйняття почутого, прочитаного, викликає у школярів переживання, насолоду від прекрасного, бажання творити самому.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.