Всі публікації щодо:
Давня українська література
Оригінальна світська література

Мегазбірка найкращих учнівських творів

Хто заснував Київ?

Про далеке минуле нашої країни ми дізнаємося з легенд, переказів, а також літописів, Найдавнішим літописом, у якому викладено історію Київської Русі, і „Повість минулих літ”. В одному літописному оповіданні розповідається про засновників Києва — Кия, Щека, Хорива та їхню сестру Либідь.

Нестор-Літописець повідомляє, що Кий, Щек, Хорив та їхня сестра Либідь жили в племені полян. Як зазначає автор, вони були просто вражені красою Дніпровських пагорбів, тому й вирішили заснувати тут поселення. Збудували місто на березі Дніпра і назвали його Києвом на честь старшого брата. Імена інших братів скріпилися в назвах гір — Щекавиця та Хоривиця, а ім’я сестри Либідь збереглося в назві притоки Дніпра — річки Либідь.

Інша легенда стверджує, що Кий був не князем, а звичайним перевізником, мін переправляв людей з одного берега Дніпра на інший. Поступово біля пережну утворилося поселення, яке дістало назву від імені перевізника Кия — Київ.

Але Нестор спростовує ці дані, адже, як він говорить, Кия з великими почесними зустрічав „цар грецький”. На берегах Дунаю сподобалося князю одне місце, він вирішив осісти тут своїм родом, але навколишні племена завадили цьому. Однак за городищем закріпилася назва Києвець. А Кий повернувся в Київ і княжив тут до самої смерті. Тут же поховані й його брати й сестра.

Ось така легенда є про заснування столиці нашої країни Києва та походження його назви.