Рідний дім - І варіант - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 6 клас

Найкращі учнівські твори

Рідний дім - І варіант - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - 6 клас

Рідна домівка... У цих словах всі людські сподівання. Тільки в рідних стінах людина почуває себе господарем.

Наші предки, заселяючи нові землі, вибирали мальовничі місця. Ці місця були біля води, з багатими угіддями, зручні для оборони від ворога. Адже там мали постійно жити їхні родини.

Символом Україні стала біла хата. Не тільки у свята, а й у будні господині білили хату, розписували стіни, сволоки, піч. З давніх-давен у народних уявленнях біла барва — це символ чистоти, морального здоров'я, душевної краси.

Коли ставили нову хату, обирали „чисте місце”, аби було в родині затишно й спокійно, особливо урочистим було заселення нової хати. Її обсипали зерном на багатство, маком — проти нечистої сили; проти злих сил вносили кропиву, лопух, освячену вербу.

Хата, як і людина, уміє плакати і усміхатися, вона може бути горда і сумна, пихата і доброзичлива. Все залежить від того, яка родина в ній мешкає.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.