Самійло Кішка — мужній патріот, вмілий організатор повстання - ІІ варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Самійло Кішка — мужній патріот, вмілий організатор повстання - ІІ варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Українські думи — особливий вид усної народної творчості. Вони прославили нашу Батьківщину на весь світ, допомогали нам зберегти в пам'яті імена справжніх патріотів, захисників рідної землі.

Героєм багатьох українських дум є Самійло Кішка — гетьман запорозький. Потрапивши у турецький полон, на галеру Алкана-паші, він не потурчився, не побусурманився, як лях Бутурлак. Сміливо і відважно відстоював козацький батько православну віру.

   Бодай же ти того не дождав,

   Щоб я віру християнську під нозі топтав! —

відповідає він ляху.

Самійло Кішка не розгубився в складній ситуації. Дочекавшись, коли нап'ється ключник, він рятує козаків-невільників з полону. Використавши воєнну хитрість, Самійло Кішка організовує повстання:

   Ви, козаки-молодці,

   Добре, братіє, майте,

   Од города Козлова забігайте,

   Турків-яничар вдень рубайте,

   Которих живцем в Чорне море бросайте!

А після цього ще зумів завоювати трофеї: сім гармат, златоглави.

Багато років пройшло з тієї пори, але народна пам'ять не забуде свого героя — гетьмана запорозького Самійла Кішку.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.