Самійло Кішка — мужній патріот, вмілий організатор повстання - ІІІ варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Самійло Кішка — мужній патріот, вмілий організатор повстання - ІІІ варіант - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Думи — оригінальний вид народної творчості України. В них відбита боротьба народу за волю і незалежність рідної землі.

Героями багатьох українських дум є історичні особи, як, наприклад, учасник морських походів запорозьких козаків проти Туреччини — Самійло Кішка. Він майже двадцять п'ять років був невільником на галері, але залишився вірним своїй вірі, не потурчився, не побусурманився, як галерський ключник лях Бутурлак, хоча таким чином він міг покращити своє становище. Самійло Кішка скористався моментом, щоб звільнитися. Але він думав не тільки про себе, а й про співвітчизників:

   Сам вісімдесят чотири ключі з-під голів виймав,

   На п'яти чоловік по ключу давав,

   Словами стиха промовляв:

   „Козаки-панове,

   Добре майте,

   Один другого одмикайте...”

Самійло Кішка організував постання, під час якого козаки перебили усіх турків-яничарів у городі Козлові.

Народ не забув свого героя. На Україні його обрали гетьманом. Його слава серед нашого народу „не умре, не поляже!”

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.