Мрії Кобзаря про майбутнє України - ТАРАС ШЕВЧЕНКО - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Найкращі учнівські твори

Мрії Кобзаря про майбутнє України - ТАРАС ШЕВЧЕНКО - 7 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Майже у всіх своїх віршах Т. Г. Шевченко прагне побачити, яким буде майбутнє його Батьківщини, як буде жити український народ.

В уяві поета вимальовується то щаслива і спокійна картина тихої української ночі:

   Чорніє поле, і гай, і гори,

   На синє небо виходить зоря.

Іноді він бачить старий Дніпро, який

   Красується, любується

   На всю Україну.

   А понад ним зеленіють

   Широкії села...

Але на фоні прекрасної природи пани пригноблюють трудівників, роблять життя простих людей нестерпною мукою. Тільки подолавши панський гніт, а також знявши кайдани ворогів, зможуть люди досягнути щастя. Т. Г. Шевченко закликає співвітчизників окропити волю „вражою злою кров'ю”, збудувати велику сім'ю, вольну і нову. Письменник мріє про те, щоб на Україні були веселі люди у веселих, широких селах. Він вірить, що ця мрія стане реальністю, як тільки люди скинуть ярмо, відчують себе вільними людьми, а не худобою.

Твори Тараса Григоровича Шевченка не втратили своєї актуальності і сьогодні. Його мрії про щасливе майбутнє України здійснилися ще не повністю. Їх реалізація залежить від кожного з нас, від того, наскільки ми відчуваємо себе вільними громадянами.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.