Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Найкращі учнівські твори

Хліб - (твір-роздум за прочитаними творами)

Які слова кожна дитина промовляє першими? Мати, хліб, Батьківщина. Кожен пам'ятає з дитинства, як чудово пахне щойно випечена паляниця з рум'яною скоринкою.

Протягом століть українці винайшли немало різновидів виробів із борошна. Це перепічки, плетеники, бублики, пампушки й, звичайно ж, хліб. Без хліба не буває ні святкового обіду, ні простої вечері. А коли в Україну приїздять дорогі гості з цілого світу, їх традиційно зустрічають хлібом-сіллю: це символ гостинності.

Поет Дмитро Білоус у своєму вірші „Хліб і Слово” наголошує на тому, що хліб має величезне значення в нашому житті:

   У стінах храмів і коли б

   Сіяє нам святково,

   Як сонце, випечений хліб...

Поет Володимир Бровченко у своєму вірші „Недожата нива” пише про часи, коли хліба не вистачало, або взагалі не було. Війна завдала страшне горе нашому народові. Чоловіки пішли захищати Батьківщину, і жінкам довелося займатися хліборобством. Жіночих рук не вистачало, і нива залишилася недожатою. Війна забрала з життя багатьох хліборобів:

  Хлібові трудно служивши і чесно,

  Воїн лежав між снопів горілиць...

У цих рядках ніби сама земля сумує за воїном-хліборобом. Ми маємо вдосталь хліба, бубликів, пиріжків, паляничок. Зараз дуже важко збагнути жах безхліб'я. Але ми вшановуємо хліборобів і пекарів, у чиїх руках поступово народжується духмяний хліб, святий хліб.